Hangi Filmi İzlemeliyim Diyenlere 41 Film Önerisi


Frida

frida

Tür: Biyografi     |    imbd: 7.4 

Frida, en ünlü kadın ressamlar listesinin şüphesiz ilk sıralarında gelmektedir, filmde Frida’nın özgürlük ve kocasını zapt etme mücadelesi anlatılmaktadır.


Gangster Squad / Suç Çetesi

16-Gangster-Squad suc cetesi

Tür: Suç     |    imbd: 6.7 

Senaryosu gerçeklere dayanan filmde polislerin, gansterleri alt etmek için kendi yöntemlerini çetelere karşı kullanmasını anlatıyor, ganster filmlerinin modası hiç geçmiyor, kesinlikle tavsiyedir.


Heidi

heidi-film

Tür: Macera     |    imbd: 7.5 

Küçüklüğümüzde izlediğimiz Heidi’nin beyaz perdeye aktarılmış hali olan film sakin ve eğlenceli birkaç saat vaat ediyor. Yeşillikler ve dağ manzarası seyretmek isteyenler ısrarla tavsiyedir.


In the Heart of the Sea / Denizin Kalbinde

in-the-heart-of-the-sea

Tür: Aksiyon     |    imbd: 6.9 

Film dev balina Moby Dick’in yeniden uyarlamasıdır. Zenginlik hayaliyle okyanusa açılan balıkçılar dev balina Moby Dick’i avlamak istemektedir, fakat dev balina kolay lokma olma niyetinde değildir.

 


Inhale / Nefes Nefese

nefes-nefese-inhale

Tür: Gerilim     |    imbd: 6.6 

Organ yetmezliği yaşayan kızının hayata tutunması için çabalayan Los Angeles Bölge Savcısı Paul Chaney kendisini bir anda uluslararası bir organ mafyasının kıskacında bulacaktır.


J. Edgar

j-edgar

Tür: Biyografi     |    imbd: 6.6 

FBI’ı kuran ve sonraki yıllarda ABD Adalet Bakanlığı’nda yükselen J. Edgar Hoover’ın hikayesini anlatan film, nice başkanlar geçmesine rağmen Hoover’ın neden değişmediğini anlatmaktadır. Bir dönemin meşhur uğraşı olan tapecilik yönteminin mucidi de J. Edgar Hoover’ın ta kendisidir.


London Has Fallen / Kod Adı: Londra

21-London-has-falled-londra dustu

Tür: Aksiyon     |    imbd: 5.9 

Sanatsal yönü pek olmayan, akşam oturup hareketli bir film seyretmek istediğiniz değerlendirilebilecek bir filmdir. Senaryosu filme boyut katmış diyebiliriz, filmin sonu beklenmedik bir şekilde bitecek, hazır olun.


No Escape / Kaçış Yok

22-No-escape-kacis yok

Tür: Aksiyon     |    imbd: 6.8 

Ailesiyle birlikte Güneydoğu Asya’ya yerleşme planları yapan iş adamı Jack Dwyer’in planları ülkede çıkan ayaklanma nedeniyle kabusa dönüşür, Dwyer ailesiyle ülkeden kurtulmaya çabalar.

 

    

8 comments

  1. Abi 5 sayfaya da inatla baktım bir tane komedi filmi önermemişssin ayıp etmişsin, gülmeyekte mi? Hep dram..

    1. Vallahi tespit gibi tespit, pek komedi izlemiyorum kardeşim 🙂 Ama izlediklerim olmuştu, onlardan bir seçki yapayım ben de, iyi hatırlatma.

  2. adamanım biri yanlış trene biniyor eski yaşadıgı yere geliyor orada mezarlıga gidiyor ve bayılıyor uyandıgında çoçukluguna dönmüş oluyor. anne babası hala yaşıyorr okula gidiyor faln. böyle devam ediyor. bide babası başka kadın için evi terk edecekti onun için annnesine devamlı babam nerede diye soruyor. bide küçük kız kardeşi vardı .. sonra tekrar bayılır ve uyandıgında yetişkin adam olur . Fİlmin adını unuttum yardımıc olursanız sevinirim

    1. Açıkçası hatırlayamadım, yorumu gören biri hatırlarsa belki yardımcı olabilir.

      1. film avrupa yapımıydı. çoda eski degil. adadmın meslegi karikartüristtin öyle bişey . film çok güzeldi ama

  3. child 44’ün afişinde gary oldman’ın adını gördüm, ama kendisini göremedim. sonra dikkatli baktım, ortadaki o olamazdı. e bana göre sağda kalan kadına da benzemiyordu. kadın rolüne de girmiş olabilirdi sonuçta. en son bana göre soldakinin gary oldman olduğunu anladım heheh

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 + 6 =