Hangi Filmi İzlemeliyim Diyenlere 41 Film Önerisi

Hangi-Filmi-İzlemeliyim-Diyenlere-41-Film-Önerisi

Film izlemenin en keyifli olduğu günler şüphesiz kış ayları. Ama en büyük sorun izleyecek film bulmak, hele sıkı bir sinema izleyicisi iseniz işiniz biraz daha zorlaşıyor. Ben de bu kategoriye giren sinemaseverler için hangi filmi izlemeliyim sorusuna karşılık gelecek bir liste hazırladım.

Listedeki filmler birden fazla kategoride örneklerden oluşuyor, çok bilinen filmlerin yanı sıra imdb mağduru olmuş fakat izlenmeye değer filmleri de listeye aldım, zira filmlerin tamamı izlenmiş ve izlenebilir olduğu tescil edilmiştir. Herkese iyi seyirler.

Listede olmayıp da önerdiğiniz filmler olursa yorum kısmına yazarak bizi şenlendirebilirsiniz.

The Shawshank Redemption / Esaretin Bedeli

Tür: Dram     |     imdb: 9.3 

“Bir mesajı olan film” dendiğinde aklıma gelen ilk filmdir Esaretin Bedeli. Tarihin en iyi filmi olarak değerlendirilen film için daha fazla yorum yapmadan “kesinlikle izlemelisiniz” diyorum.


War Horse / Savaş Atı

war horse savas ati

Tür: Savaş     |     imdb: 7.2 

1.Dünya Savaşı’nda, İngiltere’de geçen filmde atla bir insanın eşsiz dostluğunu gözyaşları içerisinde seyredeceksiniz.


Concussion / Doğruyu Söyle

concussion-dogruyu-soyle-film

Tür: Dram     |     imdb: 7.1 

Hiç bir başarısı cezasız bırakılmıyor, ABD’de de bile… Film, Amerikan Futbolu’nun insan beyni üzerindeki olumsuz etkilerini araştıran doktoru Omalu yaşadığı sıkıntıları ve azmin zaferini konu alıyor.


Prisoners / Tutsak

prisoners-tutsak

Tür: Suç     |     imdb: 8.1 

Kızı kaçırılan baba adaletten umudunu kesince, adaleti kendi tesis etmek için çabalar. Araştırma, soruşturma tipindeki filmleri sevenler için oldukça keyifli dakikalar yaşatacak bir film.


Child 44 / 44. Çocuk

child-44

Tür: Suç     |    imdb:6.5 

Sovyetler Birliği’nin Pizzagate olayı diyebileceğiniz bir durumu anlatan filmde, ajanımız Tom Hardy öldürülen çocukların katilinin üst düzey devlet yöneticileri olduğunu keşfeder ve sürgün hayatı da böyle başlar.


Bonnie & Clyde

bonnie-clyde

Tür: Biyografi     |    imdb:6.5 

Film, ABD’nin bir dönemine damga vuran ganster çiftinin gerçek hayat hikayesinin beyaz perdeye yeniden uyarlamasıdır. Captain Phillips / Kaptan Phillips

tom-hanks-captain-phillips

Tür: Biyografi     |    imbd:7.8 

Senaryosu yaşanmış bir olaya dayanan film denizcilik tutkunlarının keyifle izleyeceği türden. Filmde, MV Maersk Alabama isimli Amerikan kargo gemisinin korsanlar tarafından ele geçirilmesi ve kurtarılması canlandırılmış.


Michael Collins / Özgürlüğün Bedeli

Michael Collins ozgurlugun bedeli

Tür: Biyografi     |    imbd: 7.1 

Michael Collins, İrlandalı politikacı ve 1919 dan 1923’e kadar süren İrlanda bağımsızlık hareketinin lideri. Film bu bağımsızlık savaşını ve 22 Ağustos 1922’de Collins’in öldürülüşünü anlatıyor.


    

8 comments

  1. Abi 5 sayfaya da inatla baktım bir tane komedi filmi önermemişssin ayıp etmişsin, gülmeyekte mi? Hep dram..

    1. Vallahi tespit gibi tespit, pek komedi izlemiyorum kardeşim 🙂 Ama izlediklerim olmuştu, onlardan bir seçki yapayım ben de, iyi hatırlatma.

  2. adamanım biri yanlış trene biniyor eski yaşadıgı yere geliyor orada mezarlıga gidiyor ve bayılıyor uyandıgında çoçukluguna dönmüş oluyor. anne babası hala yaşıyorr okula gidiyor faln. böyle devam ediyor. bide babası başka kadın için evi terk edecekti onun için annnesine devamlı babam nerede diye soruyor. bide küçük kız kardeşi vardı .. sonra tekrar bayılır ve uyandıgında yetişkin adam olur . Fİlmin adını unuttum yardımıc olursanız sevinirim

    1. Açıkçası hatırlayamadım, yorumu gören biri hatırlarsa belki yardımcı olabilir.

      1. film avrupa yapımıydı. çoda eski degil. adadmın meslegi karikartüristtin öyle bişey . film çok güzeldi ama

  3. child 44’ün afişinde gary oldman’ın adını gördüm, ama kendisini göremedim. sonra dikkatli baktım, ortadaki o olamazdı. e bana göre sağda kalan kadına da benzemiyordu. kadın rolüne de girmiş olabilirdi sonuçta. en son bana göre soldakinin gary oldman olduğunu anladım heheh

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

+ 60 = 62