Hangi Filmi İzlemeliyim Diyenlere 41 Film Önerisi


 Nort Face / Kuzey Yamacı

23-Nort-face-kuzey-yamaci

Tür: Macera     |    imbd: 7.4 

İsviçre’nin Eiger Dağı, kuzey duvarının ortalama 70 derecelik eğimiyle dünyanın tırmanması en zor dağlarından biridir. Karlı havalarda seyretmek için muhteşem bir film.


Gone Girl / Kayıp Kız

Tür: Dram     |    imbd: 8.1 

İnsanı evlenmekten vazgeçirecek kadar rahatsız edici bir film. Sosyopat bir kadın, kocasının kendisini aldattığını öğrendiğinde şeytanın bile aklına gelmeyecek bir plan yapar, kocasını idama götürmeyi amaçlar.


Palmeras En La Nieve / Kardaki Palmiyeler

Palmeras-En-La-Nieve

Tür: Dram     |    imbd: 7.3 

Muhteşem doğa manzaraları eşliğinde iki kardeşi birbirine düşüren bir aşk hikayesi izlemek isteyenleri böyle alalım.


Rams / İnatçılar

26-Rams inatcilar

Tür: Dram     |    imbd: 7.3 

Çok fazla karakter olmayan enfes filmler vardır, İnatçılar da onlardan biri. 40 yıldır birbirine dargın ve birbiriyle konuşmayan iki ihtiyar kardeşin hikayesini muhteşem kar manzaraları eşliğinde izleyeceksiniz.


Serena

serena

Tür: Dram    |    imbd: 5.4 

George ve Serena Pemberton, Kuzey Carolina’ya yerleşip yeni bir hayat kurmaya çalışırlar. Fakat çiftin geçmişi yeni evlerinde de peşlerini bırakmaz ve çift birbirine düşer. Heyecanlı bir modern western…


The Hunter / Avcı

28-The-hunter-avci

Tür: Macera    |    imbd: 6.8 

Biyoteknoloji şirketleri Avustralya’da kalan son Tazmanya Kaplanı’nı avlamak isterler, bölgeye gönderilen paralı asker yerel bir aileyle yakın ilişki kurar ve ilginç olaylar gelişmeye başlar…


The Impossible / Kıyamet Günü
29.-The-impossible-kiyamet gunu

Tür: Dram    |    imbd: 7.6 

26 Aralık 2004’te, Tayland’da yaşanan tsunami felaketinden kurtulan bir ailenin başından geçenlerin anlatan filmde o günlerde yaşanan çaresizlik oldukça başarılı bir şekilde beyaz perdeye aktarılmış.


A Little Chaos / Küçük Karmaşa

30-E-little-chaos-kucuk karmasik

Tür: Dram    |    imbd: 6.5 

1682 yılında Fransa’da geçen hikaye, genç bir peyzaj mimarı olan Sabine De Barra’dan, Versay Sarayı’nın ana bahçelerinden birini düzenlemesi istenir. Mücadele de tam olarak burada başlar.

    

8 comments

  1. Abi 5 sayfaya da inatla baktım bir tane komedi filmi önermemişssin ayıp etmişsin, gülmeyekte mi? Hep dram..

    1. Vallahi tespit gibi tespit, pek komedi izlemiyorum kardeşim 🙂 Ama izlediklerim olmuştu, onlardan bir seçki yapayım ben de, iyi hatırlatma.

  2. adamanım biri yanlış trene biniyor eski yaşadıgı yere geliyor orada mezarlıga gidiyor ve bayılıyor uyandıgında çoçukluguna dönmüş oluyor. anne babası hala yaşıyorr okula gidiyor faln. böyle devam ediyor. bide babası başka kadın için evi terk edecekti onun için annnesine devamlı babam nerede diye soruyor. bide küçük kız kardeşi vardı .. sonra tekrar bayılır ve uyandıgında yetişkin adam olur . Fİlmin adını unuttum yardımıc olursanız sevinirim

    1. Açıkçası hatırlayamadım, yorumu gören biri hatırlarsa belki yardımcı olabilir.

      1. film avrupa yapımıydı. çoda eski degil. adadmın meslegi karikartüristtin öyle bişey . film çok güzeldi ama

  3. child 44’ün afişinde gary oldman’ın adını gördüm, ama kendisini göremedim. sonra dikkatli baktım, ortadaki o olamazdı. e bana göre sağda kalan kadına da benzemiyordu. kadın rolüne de girmiş olabilirdi sonuçta. en son bana göre soldakinin gary oldman olduğunu anladım heheh

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

− 2 = 6