Tarih ve Savaş Konulu En İyi 38 Film

Kategori olarak izlemekten en keyif aldığım filmler tarihi yapımlar. Bir çoğunu izlediğim için yeni film bulmakta da zorlanıyorum. Tarih ve savaş konulu filmlere gönül vermiş sinemaseverlerin işlerini kolaylaştırmak için bir liste hazırlamak istedim. Listede izlediğim ve sadece tavsiye edeceğim yapımlar bulunuyor. Bu kategoride çok sık film yapılmadığından listede eski filmlere de yer verme gereği hissettim.

Listede yer almasını önerdiğiniz film olursa sayfanın yorum bölümü mesaj bırakmayı ihmal etmeyin, en kısa zamanda izleyip sayfaya ekleyeceğim.

Buraya da bakın >>> Tarih ve Savaş Konulu Diziler

 

Gladiator / Gladyatör

Tür: Tarih     |     imdb: 8.5  |netflix-logo-png Netflix’te İzle

Tarih ve savaş filmleri dendiğinde şüphesiz zirvede olan film Gladyatör, kaç kez izlediğimi hatırlamıyorum ama Russel Crowe bu filmde oynamak için doğmuş desek abartmış sayılmayız.


Kingdom of Heaven / Cennetin Krallığı

Tür: Tarih     |     imdb: 7.2 

Hem kaliteli hem de bir mesajı olan bir film izlemek isteyenler için oldukça tatmin edici bir film. Hristiyanlar ve Müslümanların savaş meydanında olsa bile birbirine olan saygıları muhteşem sahnelenmiş.


300 / 300 Spartalı

Tür: Tarih     |     imdb: 7.7  |netflix-logo-png Netflix’te İzle

M.Ö. 480 yılında gerçekleşen ve savaş tarihine altın harflerle kazınan Termofil Savaşı’nın beyaz perdeye uyarlaması olan film tekrar tekrar izleyeceğiniz muhteşem bir kahramanlık hikayesidir.


300-rise-and-empire

Tür: Tarih     |     imdb: 6.2  |netflix-logo-png Netflix’te İzle

İlk filmde destansı Termofil Savaşı konu edilmişti, ikinci filmde ise yine Persler ve Atinalılar arasındaki bir diğer savaş beyaz perdeye aktarılmış. Artemis Savaşı’nı merak edenler için aksiyon dolu bir film.


Myeong-ryang / The Admiral / Kasırga Denizi

Tür: Tarih     |     imdb: 7.2 

Güney Kore sinemasının başarılı örneklerinden biri olan The Admiral filminde, Kore’nin Çanakkale Savaşı diyebileceğimiz Battle of Myeongnyang savaşı beyaz perdeye aktarılmış.Die Vermessung der Welt / Dünyayı Ölçmek

Tür: Tarih     |     imdb: 5.8 

Matematikte, ardışık sayıların toplamı için geliştirdiği yöntemle bildiğimiz Carl Friedrich Gauss’un, ünlü coğrafyacı Alexander von Humboldt ile çıktıkları keşif serüvenini konu alan eğlenceli bir film.


Exodus: Gods and Kings / Tanrılar ve Krallar

Tür: Tarih     |     imdb: 6.0 

Gladyatör’ün yönetmeni  Ridley Scott’ın elinden çıkan, Christian Bale ile şenlenen eşsiz bir Mısır hikayesi. Görsel açıdan da oldukça keyifli bir film.


    

One comment

  1. Çok harika bir liste olmuş. İçerisinde hâlâ izlemediğim tarih ve savaş filmlerinin olması beni şaşırttı. Çünkü bu kategoride kaliteli filmlerin hepsini izlemişimdir diye düşünüyordum. Şu an yanıldım. En kısa zamanda film listenizde bizimle paylaştığınız tarih ve savaş konulu filmleri izleyeceğim.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

69 − = 68