Hangi Filmi İzlemeliyim Diyenlere 41 Film Önerisi


Eden / Hayatta Kal

eden-hayatta-kal

Tür: Dram    |    imbd: 4.7 

Başarılı bir futbol takımının uçağı ıssız  bir adaya düşer, kurtulanlar önceleri birbirlerine destek olurken zaman geçtikçe grup arasında çatışma ve cinayetler başlar, herkesin tek amacı hayatta kalabilmektir.


Far from The Madding Crowd / Çılgın Kalabaliıktan Uzak

Far-from-the-Madding-Crowd

Tür: Dram    |    imbd: 7.1 

Film, karlı bir akşamda, sakin ve huzurlu bir film izlemek istiyorsanız muhteşem bir seçim olabilir. İsminden de anlaşılacağı üzere film, kalabalıktan uzak bir çiftlik hayatını anlatmaktadır.


The Last King of Scotland – İskoçya’nın Son Kralı

The-Last-King-of-Scotland

Tür: Biyografi    |    imbd: 7.7 

Nicholas Garriganadlı genç doktorun Uganda’da doktorluk yapmak için ülkeye gelmesiyle bütün hayatı alt üst olur. İngiltere destekli diktatörün doktoru olan Garriganadlı için Uganda günden güne riskli bir yer olmaya başlar.


The Wave / Dalga

the-wave

Tür: Aksiyon    |    imbd: 6.7 

Ülkemizin sorunu deprem, Norveç’in sorunu ise dağların depremle parçalanıp birbirinden ayrılması ve dev bir tsunamiye neden olması. Film yaşanması muhtemel olan bir felaketi anlatıyor…


True Grit / İz Peşinde

true-grit

Tür: Macera    |    imbd: 7.7 

Öldürülen babasının intikamını almak isteyen 14 yaşındaki Mattie Ross, kiralık katil olarak yaşlı ve sarhoş kovboy Rooster Cogburn’ü tutar. İz sürme, intikam ve kahramanlık öyküsü seyretmek isteyenlere tavsiyedir.


Wild / Yaban

wild-yaban

Tür: Macera    |    imbd: 7.1 

Hep hayal ettiğim şeyi yaptığı için film ilgimi çekmişti. Ben bir günde en fazla 50 km yürüdüm, fakat hanım kızımız ABD’deki 2.560 millik Pasifik Crest Yolu’nu 4 ayda yürümüş, yürüyüş işini seviyorsanız bayılacağınız bir film.


Z for Zachariah / Zachariah’ın Z’si

Z-for-Zachariah

Tür: Dram    |    imbd: 6.0 

Nükleer felaket sonrasında hayatta kalmaya çalışan 16 yaşındaki bir kızın hikayesini ele alan film, sakin ve değişik bir film izlemek isteyenler için tavsiyedir.


Unstoppable / Durdurulamaz

unstoppable-movie

Tür: Aksiyon    |    imbd: 6.8

Denzel Washington’un hayat verdiği film kontrolden çıkan bir trenin güzergahtaki kasabaları birbirine katmadan kontrol altına alınmasını konu edinmiş, heyecanlı bir yapım diyebiliriz.


Backcountry / Ölüm Ormanı

Her ayı aktöre Oscar kazandırmasa da seyirciye heyecanlı anlar yaşatabiliyor. Filmde doğa yürüyüşüne çıkan çiftimizin başından geçen olaylar konu edilmiş. Başlarına gelen en kötü şey ise dev bir ayı.

    

8 comments

  1. Abi 5 sayfaya da inatla baktım bir tane komedi filmi önermemişssin ayıp etmişsin, gülmeyekte mi? Hep dram..

    1. Vallahi tespit gibi tespit, pek komedi izlemiyorum kardeşim 🙂 Ama izlediklerim olmuştu, onlardan bir seçki yapayım ben de, iyi hatırlatma.

  2. adamanım biri yanlış trene biniyor eski yaşadıgı yere geliyor orada mezarlıga gidiyor ve bayılıyor uyandıgında çoçukluguna dönmüş oluyor. anne babası hala yaşıyorr okula gidiyor faln. böyle devam ediyor. bide babası başka kadın için evi terk edecekti onun için annnesine devamlı babam nerede diye soruyor. bide küçük kız kardeşi vardı .. sonra tekrar bayılır ve uyandıgında yetişkin adam olur . Fİlmin adını unuttum yardımıc olursanız sevinirim

    1. Açıkçası hatırlayamadım, yorumu gören biri hatırlarsa belki yardımcı olabilir.

      1. film avrupa yapımıydı. çoda eski degil. adadmın meslegi karikartüristtin öyle bişey . film çok güzeldi ama

  3. child 44’ün afişinde gary oldman’ın adını gördüm, ama kendisini göremedim. sonra dikkatli baktım, ortadaki o olamazdı. e bana göre sağda kalan kadına da benzemiyordu. kadın rolüne de girmiş olabilirdi sonuçta. en son bana göre soldakinin gary oldman olduğunu anladım heheh

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

7 + 3 =