Hangi Filmi İzlemeliyim Diyenlere 41 Film Önerisi

 

Perfume The Story of a Murdere / Koku Bir Katilin Hikayesi

Perfume

Tür: Suç    |    imbd:7.5 

Doğuştan vücut kokusu olmayan Jean Baptiste Grenouille insanları öldürerek kokularını biriktirir, Patrick Süskind’in aynı adlı romanından uyarlanan film beni bir Fransız filminin de izlenebilir olduğuna ikna etmesiyle tarihidir.


The Boondock Saints / Şehrin Azizleri

9The-Boondock-Saints-sehrin azizleri

Tür: Aksiyon     |    imbd:7.9 

İçinizin yağlarını eritecek muhteşem bir filmdir. Kanunlardaki boşluklardan yararlanarak kurtulan kötü adamları etkisiz hale getiren bir baba ve oğullarının hikayesini anlatan filmin 2.bölümü de bulunmaktadır.


The Grey / Gri Kurt

Grey

Tür: Aksiyon     |    imbd:6.8 

Alaska’da petrol aramaya giden bir ekibin uçakları düşer, oldukça ıssız bir bölgede doğaya karşı mücadele ederken kar da işlerini zorlaştırmaktadır. Karda aç kalan kurtlar da insan ziyafeti için dakika saymaktadır.


Cast Away / Yeni Hayat

Cast-Away-Yeni-Hayat

Tür: Macera     |    imbd:7.7 

Modern Robinson Crusoe hikayesi olan filmde FedEx sistem analisti Chuck Noland’ın seyahatlerinden birinde uçağı ıssız bir adanın yakınına düşer, Noland bir başına adada hayatta kalmaya ve kurtulmaya çalışır.


 The Life of David Gale / Ölümle Yaşam Arasında

12-The-Life-of-David-Gale olumle yasam

Tür: Suç     |    imbd:7.6 

İdam karşıtlarının bayrak edindiği bir film olan Ölümle Yaşam Arasında, suçsuz birinin de idam edilebileceğini gösteren oldukça ilginç bir yapımdır, filmin sonunda ağzınız açık kalacak!

 


The Lives Of Others / Başkalarının Hayatı

the-lives-of-others

Tür: Dram     |    imbd: 8.5 

Sürekli takip ve gözlem altında yaşamak nasıldır hiç düşündünüz mü? Berlin Duvarı’nın kenti ikiye böldüğü dönemi anlatan filmi izlerken esareti iliklerinize kadar hissedeceksiniz.


Angela’s Ashes / Angela’nin Külleri

14-Angelas-Ashes-Angelanin kulleri

Tür: Dram     |    imbd: 7.3 

Angela’nın Külleri, 1935 yılında Brookly’nin kenar mahallelerinde İrlandalı göçmenleri yaşadığı zorlukları ve hayata tutunma çabalarını anlatan bir film.


Before I Go to Sleep /  Uyuyana Kadar

before-i-go-sleep

Tür: Gizem     |     imbd: 6.3 

Christine’nin geçirdiği bir kaza sonucu hafızasını kaybeder, gözlerini açtığında yanında yatan kişiyi tanımaz, adam kocası olduğunu iddia eder. Gerçekten kocası mıdır, yoksa hafıza kaybından yararlanmaya çalışan bir düzenbaz mı? Gizem hikayelerini sevenler böyle buyursun.

    

8 comments

  1. Abi 5 sayfaya da inatla baktım bir tane komedi filmi önermemişssin ayıp etmişsin, gülmeyekte mi? Hep dram..

    1. Vallahi tespit gibi tespit, pek komedi izlemiyorum kardeşim 🙂 Ama izlediklerim olmuştu, onlardan bir seçki yapayım ben de, iyi hatırlatma.

  2. adamanım biri yanlış trene biniyor eski yaşadıgı yere geliyor orada mezarlıga gidiyor ve bayılıyor uyandıgında çoçukluguna dönmüş oluyor. anne babası hala yaşıyorr okula gidiyor faln. böyle devam ediyor. bide babası başka kadın için evi terk edecekti onun için annnesine devamlı babam nerede diye soruyor. bide küçük kız kardeşi vardı .. sonra tekrar bayılır ve uyandıgında yetişkin adam olur . Fİlmin adını unuttum yardımıc olursanız sevinirim

    1. Açıkçası hatırlayamadım, yorumu gören biri hatırlarsa belki yardımcı olabilir.

      1. film avrupa yapımıydı. çoda eski degil. adadmın meslegi karikartüristtin öyle bişey . film çok güzeldi ama

  3. child 44’ün afişinde gary oldman’ın adını gördüm, ama kendisini göremedim. sonra dikkatli baktım, ortadaki o olamazdı. e bana göre sağda kalan kadına da benzemiyordu. kadın rolüne de girmiş olabilirdi sonuçta. en son bana göre soldakinin gary oldman olduğunu anladım heheh

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 + 1 =