Tarih ve Savaş Konulu En İyi 38 Film

 The Last Samurai / Son Samuray

Tür: Tarih     |     imdb: 7.7 

Bir Amerikan askeri danışmanının çatışma esnasında öldürdüğü samurayın karısına aşık olmasıyla başlayan hikaye muhteşem bir dostluğun doğmasıyla devam ediyor, eşsiz filmlerden biri olduğu için ısrarla tavsiyedir.


The Eagle / Kartal

Tür: Tarih     |     imdb: 6.2 

M.S. 2. yüzyılda Roma İmparatorluğu’nun, 9.Lejyon’unu oluşturan 5.000 asker tamamen kayboldu. Olaydan 20 yıl sonra kaybolan lejyonun izini sürmek için  gen komutan Marcus Flavius Aquila yola düştü.


Prince of Persia: The Sands of Time / Pers Prensi Zamanın Kumları

Prince-of-Persia-The-Sands-of-Time-Pers-Prens

Tür: Tarih     |     imdb: 6.6 

Aksiyon filmlerini seviyorsanız, hele bir de tarihte geçen aksiyonları seviyorsanız doğru filmi izliyorsunuz. genç ve yakışıklı bir prens, dünya güzeli bir prenses ve bitmek bilmeyen bir kovalamaca…


Dragon Blade / Ejder Kılıcı

Tür: Tarih     |     imdb: 6.1 

Kötü ruhlu Romalı komutan Tiberyus, İpek Yolu’nu fethetmek ister. İpek Yolu’na komşu olan 39 kavim de buna engel olmak için savaşan Yüzbaşı Huo An’a yardım eder, muhteşem bir dostluk hikayesi.


Noah / Nuh

Tür: Tarih     |     imdb: 5.8 

Hz.Nuh’un hayatının anlatıldığı film büyük beklenti yaratmıştı, beklentiyi tam anlamıyla karşılayamasa da yine de izlemeye değer bir Russel Crowe filmi.

 


The Legend of Tarzan / Tarzan Efsanesi

Tür: Tarih     |     imdb: 6.3   |netflix-logo-png Netflix’te İzle

Londra’daki rahat hayatını ve evini bırakan Tarzan, İngiliz zenginleri tarafından talan edilen ormanları ve yerlileri korumak için yine eski evine döner.


Robin Hood

Tür: Tarih     |     imdb: 6.7    |netflix-logo-png Netflix’te İzle

Daha önce usta oyuncu Kevin Costner’dan izlediğimiz Robin Hood’u, bir diğer usta Russel Crowe’dan izlemek de ayrı bir keyifti, Kevin daha anlamlı, Russel ise daha görsel bir film yapmış.


Alexander / Büyük İskender

Tür: Tarih     |     imdb: 5.5 

Bilinen dünyanın neredeyse tamamını ele geçiren Makedonya Kralı Büyük İskender’in hayatını anlatan film muhteşem savaş sahneleriyle tarih filmlerine ilgi duyanlara oldukça keyifli bir 3 saat vaat ediyor.


    

One comment

  1. Çok harika bir liste olmuş. İçerisinde hâlâ izlemediğim tarih ve savaş filmlerinin olması beni şaşırttı. Çünkü bu kategoride kaliteli filmlerin hepsini izlemişimdir diye düşünüyordum. Şu an yanıldım. En kısa zamanda film listenizde bizimle paylaştığınız tarih ve savaş konulu filmleri izleyeceğim.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

21 − = 14