Tarih ve Savaş Konulu En İyi 38 Film

Girl with a Pearl Earring / İnci Küpeli Kız

Tür: Tarih     |     imdb: 7.0 

Yazarının da önüne geçen bir şöhrete sahip film, Tracy Chevalier aynı adlı romanında uyarlanmıştır. Dünyaca ünlü ressam Vermeer’in en büyük eseri olan İnci Küpeli Kız portresinin hikayesini anlatmaktadır.


The Count of Monte Cristo / Monte Cristo Kontu

Tür: Tarih     |     imdb: 7.7 

Alexandre Dumas’nın aynı adlı eserinden beyaz perdeye aktarılan filmde baş rolünde Person of Interest dizisiyle kariyerinde zirveye ulaşan Jim Caviezel oynamaktadır.


Master and Commander: The Far Side of the World / Dünyanın Uzak Ucu

Tür: Tarih     |     imdb: 7.4 

Napolyon Savaşları sırasında bir İngiliz kaptanın Güney Amerika’daki maceraları anlatan filmin baş rolünde Russel Crowe oynamaktadır, devamının gelmesin umduğum fakat hevesimin kursağımda kaldı filmlerdendir.


Brotherhood of the Wolf / Kurtların Kardeşliği

brotherhood-of-the-wolf

Tür: Tarih     |     imdb: 7.1 

Fransız sinemasının nadiren beyaz perdelere armağan ettiği izlenebilir düzeyde olan nadir yapımlardan birisidir, aksiyonseverler için oldukça heyecanlı dakikalar vaat etmektedir.


Amistad

Tür: Tarih     |     imdb: 7.2 

Amerika’nın kuzeydoğu kıyısına doğru yola çıkan bir köle gemisindeki bir 1839 isyanı ve isyanın kahramanı Amistad.  Amistad kadar köle ticaretine karşı çıkan beyazlar da hikayeyi efsaneleştirmektedir.


Agora

Tür: Tarih     |     imdb: 7.2 

Tarihten yaşanmış bir hikaye örneği olan filmde matematikçi, filozof ve astronom olan bir kadının, İskenderiyeli Hypatia’nın hayatı anlatılmaktadır.


The New World / Yeni Dünya: Amerika’nın Keşfi

the-new-world

Tür: Tarih     |     imdb: 6.7 

17. yüzyılda denizci John Smith ile kızılderili kız Pocahontas arasındaki aşk konu edildiği filmde, önceleri kolonicilerle iyi anlaşan kızılderililerin sonraki zamanlarda yaşadıkları sıkıntılar anlatılmaktadır.


Centurion

Tür: Tarih     |     imdb: 6.4 

İntikaldeki Roma askerleri ormana girdiklerinde hiç de beklemedikleri bir saldırı ile karşı karşıya kalırlar, tüm bu savaşın yükü 7 askerin omuzlarına binmiştir.


    

One comment

  1. Çok harika bir liste olmuş. İçerisinde hâlâ izlemediğim tarih ve savaş filmlerinin olması beni şaşırttı. Çünkü bu kategoride kaliteli filmlerin hepsini izlemişimdir diye düşünüyordum. Şu an yanıldım. En kısa zamanda film listenizde bizimle paylaştığınız tarih ve savaş konulu filmleri izleyeceğim.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

15 − = 11