Tarih ve Savaş Konulu En İyi 38 Film

 

Mongol / Moğol

Tür: Tarih     |     imdb: 7.

Filmde, 1206’dan başlayarak dünyanın oldukça büyük bir bölümüne hakim olan Moğolların hanı Cengiz Han’ın doğuşu ve yükselişi konu edilmiş.


Libertador / Kurtarıcı

Tür: Tarih     |     imdb: 7.3 

Güney Amerika’da, İspanyol hakimiyetine son vermek için cepheden cepheye koşan Simon Bolivar’ın hikayesine şahitlik edebilirsiniz.


Free State of Jones / Özgürlük Savaşçısı

Tür: Tarih     |     imdb: 6.9 

Amerika içi savaşının yaşandığı dönemde Konfederasyon ordusundan kaçan bir askerin köyüne dönüp yozlaşmış komutanlara karşı halk isyanı tertip etmesini anlatan bir film.


The Physician / İbni Sina Hekim

The-Physician-ibni-Sina-Hekim

Tür: Tarih     |     imdb: 7.2 

Biraz gizem ve biraz da aşk ile bezenip güzel bir hikayeye dönüştürülen filmin merkezinde İbn Sina bulunuyor. Filmde İbn Sina‘nın gerçek hayattaki hikayesine mümkün mertebe sadık kalınmış.

 


Black Gold / Kara Altın

Tür: Tarih     |     imdb: 6.7 

Değerli topraklar ve petrol nedeniyle çölü kan gölüne çeviren iki kardeşin hikayesini anlatan film imkansız bir aşkın hikayesini de karelere sığdırmış.


Bury My Heart at Wounded Knee  / Kalbimi Oraya Gömün

Tür: Tarih     |     imdb: 7.2 

Dee Brown’un kitabından uyarlanan film western türünün başyapıtlarındandır. Duygu yüklü sahneler Amerika’daki Kızılderililerin yaşadığı eziyeti ve kazandıkları savaşları anlatmaktadır.


Head in the Clouds / Bulutların Üzerinde

Tür: Tarih     |     imdb: 6.6 

Film 1930’ların İngiltere, Paris ve İspanyasında geçiyor. Savaş zamanı ülkesini kurtarmak için bazılarının daha fazla fedakarlık yapması gerekiyor, hem de tüm kötü bakışları üzerine çekmek uğruna…


The Merchant of Venice / Venedik Taciri

Tür: Tarih     |     imdb: 7.1 

William Shakespeare’in aynı adlı eserinden uyarlanan filme Al Pacino, Jeremy Irons gibi usta oyuncuların yanı sıra Joseph Fiennes gibi zamanın genç yetenekleri de hayat vermiş.


    

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

83 − 79 =