Tarih ve Savaş Konulu En İyi 38 Film

 

Mongol / Moğol

Tür: Tarih     |     imdb: 7.

Filmde, 1206’dan başlayarak dünyanın oldukça büyük bir bölümüne hakim olan Moğolların hanı Cengiz Han’ın doğuşu ve yükselişi konu edilmiş.


Libertador / Kurtarıcı

Tür: Tarih     |     imdb: 7.3 

Güney Amerika’da, İspanyol hakimiyetine son vermek için cepheden cepheye koşan Simon Bolivar’ın hikayesine şahitlik edebilirsiniz.


Free State of Jones / Özgürlük Savaşçısı

Tür: Tarih     |     imdb: 6.9 

Amerika içi savaşının yaşandığı dönemde Konfederasyon ordusundan kaçan bir askerin köyüne dönüp yozlaşmış komutanlara karşı halk isyanı tertip etmesini anlatan bir film.


The Physician / İbni Sina Hekim

The-Physician-ibni-Sina-Hekim

Tür: Tarih     |     imdb: 7.2 

Biraz gizem ve biraz da aşk ile bezenip güzel bir hikayeye dönüştürülen filmin merkezinde İbn Sina bulunuyor. Filmde İbn Sina‘nın gerçek hayattaki hikayesine mümkün mertebe sadık kalınmış.

 


Black Gold / Kara Altın

Tür: Tarih     |     imdb: 6.7 

Değerli topraklar ve petrol nedeniyle çölü kan gölüne çeviren iki kardeşin hikayesini anlatan film imkansız bir aşkın hikayesini de karelere sığdırmış.


Kral Arthur – Kılıç Efsanesi

Tür: Tarih     |     imdb: 6.7  |netflix-logo-png Netflix’te İzle

Kral Arthur’un ünlü kılıç efsanesi filminin sinemaya yeni karakterlerle yeniden uyarlanmış halidir. Aksiyon sahneleri nedeniyle keyifle izlenebilir.


Head in the Clouds / Bulutların Üzerinde

Tür: Tarih     |     imdb: 6.6 

Film 1930’ların İngiltere, Paris ve İspanyasında geçiyor. Savaş zamanı ülkesini kurtarmak için bazılarının daha fazla fedakarlık yapması gerekiyor, hem de tüm kötü bakışları üzerine çekmek uğruna…


The Merchant of Venice / Venedik Taciri

Tür: Tarih     |     imdb: 7.1 

William Shakespeare’in aynı adlı eserinden uyarlanan filme Al Pacino, Jeremy Irons gibi usta oyuncuların yanı sıra Joseph Fiennes gibi zamanın genç yetenekleri de hayat vermiş.    

 

One comment

  1. Çok harika bir liste olmuş. İçerisinde hâlâ izlemediğim tarih ve savaş filmlerinin olması beni şaşırttı. Çünkü bu kategoride kaliteli filmlerin hepsini izlemişimdir diye düşünüyordum. Şu an yanıldım. En kısa zamanda film listenizde bizimle paylaştığınız tarih ve savaş konulu filmleri izleyeceğim.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

77 − 69 =