Tarih ve Savaş Konulu En İyi 38 Film

King Arthur / Kral Arthur

Tür: Tarih     |     imdb: 6.3 

Kral Arthur ve Yuvarlak Masa Şövalyeleri efsanesini anlatan film yemyeşil çayırların uzandığı muhtemelen İrlanda düzlüklerinde çekilmiş, imdb notuna bakmaksızın tavsiyedir.


Troy / Truva

Tür: Tarih     |     imdb: 7.2   |netflix-logo-png Netflix’te İzle

Savaş filmleri arasında rahatlıkla ilk 3’e girebilecek olan film büyük tarihçi Homeros’un aynı adlı destanından esinlenilerek beyaz perdeye aktarılmış.


Ben-Hur

Tür: Tarih     |     imdb: 5.7 

1959 yılında yapılan film ile kıyaslandığından oldukça düşük bir seyirci beğenisine ulaşan film, tüm görsel efekt ve bütçesine rağmen beklediği ilgiyi görmedi, ben yine de izledim, deneyin derim.


The 13th Warrior / 13.Savaşçı

Tür: Tarih     |     imdb: 6.6 

Abbasiler zamanında yanlış kadına aşık olduğu için Kuzey’e sürgün edilen bir savaşçının hikayesini anlatan filme usta oyuncu Antonio Banderas hayat vermiş.


Pathfinder / Efsane Hayalet Savaşçı

pathfinder-Efsane-Hayalet

Tür: Tarih     |     imdb: 6.6 

Amerika’nın keşfinden 600 yıl öncesine ait olan hikayede Vikingler tarafından katledilen bir yerli kabilesinin intikam öyküsü anlatılmaktadır.


The Passion of the Christ / Tutku: Hz. İsa’nın Çilesi

The-Passion-of-the-Christ

Tür: Tarih     |     imdb: 7.1 

Filmin set aşamasında Mell Gibson’a ciddi baskılar yapılmıştı fakat ısrarla kendi yazdığı filmi yayınladı. Filmde Nasıralı (Hz.) İsa’nın yaşamının son 12 saati beyaz perdeye aktarılmış.


12 Years a Slave / 12 Yıllık Esaret

12-Years-a-Slave

Tür: Savaş     |     imdb: 8.1 

Amerikalı siyahi müzisyen Solomon Northup’un gerçek yaşam öyküsü olan filmde, Northup’un, Washington’a gittikten sonra kaçırılarak köle olarak satılması ve özgürlüğe kaçışı anlatılmıştır.


Cold Mountain / Soğuk Dağ

Tür: Savaş     |     imdb: 7.2 

Amerikan iç savaşının sonrasında yaşanan bir aşk hikayesini anlatan filmde, savaş bitse bile peşlerini sorunların bırakmadığı bir sevgilinin hikayesi anlatılmaktadır.


     

One comment

  1. Çok harika bir liste olmuş. İçerisinde hâlâ izlemediğim tarih ve savaş filmlerinin olması beni şaşırttı. Çünkü bu kategoride kaliteli filmlerin hepsini izlemişimdir diye düşünüyordum. Şu an yanıldım. En kısa zamanda film listenizde bizimle paylaştığınız tarih ve savaş konulu filmleri izleyeceğim.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

62 − 52 =