En İyi Savaş Filmleri

We Were Soldiers / Bir Zamanlar Askerdik

Tür: Savaş     |     imdb: 7.1 

Vietnam Savaşı’nı en iyi anlatan filmlerden biri de kuşkusuz Mell Gibson’un hayat verdiği We Were Soldiers, savaşın kanlı yüzünü her iki cepheden de gösteren ender yapımlardan biri.


Green Zone / Yeşil Bölge

Tür: Savaş     |     imdb: 6.9 

ABD’nin, Irak’ı işgali sırasında Pentagon ve CIA arasında da garip bir istihbarat savaşı yaşanıyordu. Bu karmaşada Irak’ta büyük katliamlar yaşandı, film bu hatalı istihbarat zincirini konu ediyor.


Dağ 2

Tür: Savaş     |     imdb: 9.9 

Sinemada izlediğim ve net bir şekilde memnun kalmadığım bir filmdi, hatta o kadar memnun kalmadım ki oturdum bir de Dağ 2 Film Eleştirisi: Beğenmeyenlerden Misiniz? şeklinde bir yazı da kaleme aldım.

[wp_ad_camp_2]


Inglourious Basterds / Soysuzlar Çetesi

Tür: Savaş     |     imdb: 8.3 

Klasik propaganda filmlerinden olsa da oyuncu kadrosunda Brad Pitt gibi bir beyaz perde ırgatı olduğundan izlenebilir düzeyde olan bir film. Yine Nazi subaylarına suikast planlarını konu etmişler.


The Hurt Locker / Ölümcül Tuzak

Tür: Savaş     |     imdb: 7.6 

Savaşlarda muharip askerler genelde futbol takımlarının forveti gibidir, hep onlardan söz edilir. Halbuki bir de arka planda çalışan bomba imha uzmanları vardır, bu film onların hikayesini anlatıyor.


Allied / Müttefik

Allied-brad-pitt

Tür: Savaş     |     imdb: 7.6 

Kanadalı bir istihbaratçı ile Fransız bir direnişçi arasında yaşanan garip bir köşe kapmacası yaşanmaktadır, o sırada cephe hattında savaş tüm şiddetiyle devam etmektedir.


American Sniper / Keskin Nişancı

american-sniper-keskin-nisanci

Tür: Savaş     |     imdb: 7.3 

Klasik pişman asker öykülerinden biridir. Keskin nişancımız mevzi alır ve düşmanları kuş gibi avlar, fakat son atış çok zorludur, çünkü silahı bu sefer bir çocuk tutmaktadır. Vurur ve pişmanlık başlar.


Rescue Dawn / Şafak Harekatı

Rescue-Dawn-safak-harekati

Tür: Savaş     |     imdb: 7.3 

Bir Amerikan pilotunun uçağı Vietnam savaşında yara alır ve düşer, pilot kaçmaya çalışırken direnişçilere yakalanır, uzun bir süre savaş esiri olarak tutulur fakat sonunda kurtulmayı başarır, film gerçek hikayeymiş.


   

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

83 − = 79