En İyi Savaş Filmleri

hangi-filmi-izlemeliyimhangi-diziyi-izlesemtarih-temali-diziler-tarih-dizileri


Katyn / Katyn Katliamı

Tür: Savaş     |     imdb: 7.1 

1940 yılında Sovyet lideri Stalin’in emriyle 22.000 Polonyalı subay ve sivil başlarından vurularak öldürülmüştür. Film, tarihe Katyn Ormanı Katliamı olarak geçen bu olayın hikayesidir.


Suite Française / Aşk Uğruna

Tür: Savaş     |     imdb: 6.9 

II. Dünya Savaşı’nda Alman Nazi askerleri Fransa’yı işgal eder. Bir grup asker de Fransa köylerine iner. Film bir Nazi askeriyle bir Fransız köylü kızı arasında geçen aşkı anlatmaktadır.


Bloody Sunday / Kanlı Pazar

Bloody-Sunday-kanlı-pazar

Tür: Savaş     |     imdb: 7.7 

Tarihe Kanlı Pazar olarak geçen olayın beyaz perdeye aktarıldığı filmdir. Filmde, İrlandalı sivillerin yaptığı sivil bir protesto eylemine İngiliz komandoların kanlı müdahalesi anlatılmaktadır.


Emperor / İmparator

Tür: Savaş     |     imdb: 6.5 

II.Dünya Savaşı’nın sonunda Japonya’yı işgal eden ABD ordusu, İmparator Hirohito’nun idamının infazı ile görevlidir. General Fellers bu işte gönüllü değildir, halkın isyanından endişe etmektedir.

[wp_ad_camp_2]


Red Tails / Kırmızı Kuyruklar

red-tails-kirmizi-kanatlar

Tür: Savaş     |     imdb: 5.9 

II.Dünya Savaşı’nda orduya alınmaya siyahi pilotlar son anda çıkan ödenekle Tuskegee programı ile avcı pilot eğitimi alırlar. Savaş sırasında üstün başarı sağlayan timin hikayesi beyaz perdeye aktarılmış.


Act of Valor / Şeref Madalyası

Tür: Savaş     |     imdb: 6.5 

Özel bir Amerikan deniz piyade timinin esir edilen bir CIA ajanını kurtarmasını konu edilen film çekim teknikleri açısından dikkate değerdir. Çekilmler bir FPS oyunu şeklinde yapılmış.


The Way Back / Özgürlük Yolu

Tür: Savaş     |     imdb: 7.3 

1940 yılında Sibirya’daki bir esir kampından kaçan ve 6.000 km yol yürüyen, Gobi Çöl’ünü de aşarak Hindistan’a ulaşan bir grup esirin gerçeklere dayanan hikayesi


Cold Mountain / Soğuk Dağ

Tür: Savaş     |     imdb: 7.2 

Amerikan iş savaşı sırasında yaralı bir asker Kuzey Karolina’ya geri döner, o sırada sevgilisini bekleyen Ada Monroe arazi fırsatçılarıyla da mücadele etmektedir.


   

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

44 + = 51