En İyi Savaş Filmleri

Black Hawk Down / Kara Şahin Düştü

Tür: Savaş     |     imdb: 7.7 

Gördüğüm en iyi savaş filmiydi. 45 dakika süren aktif çatışma sahneleri insanın koltuğunda taş kesilmesine neden oluyor. Kara Şahin Düştü’den sonra izlediğim hiç bir savaş filmini beğenemedim.


Full Metal Jacket

Tür: Savaş     |     imdb: 8.3 

Vietnam Savaşı’na katılmak için asker yetiştiren bir birliği ve bu birliğin savaş sahasında başından geçenleri konu alan bir film. Hem komediyi hem de dehşeti aynı anda sunan ender yapımlardan, kaçırmayın!


The Flowers of War / Savaşın Çiçekleri

Tür: Savaş     |     imdb: 7.6 

Japonya’nın, Çin’i istila ettiği dönemde, ABD’li bir cenaze levazımatçısının bir grup kadını askerlerden korumasını eşsiz bir dille anlatan izlenesi bir film.


Lone Survivor / Son Kalan

Tür: Savaş     |     imdb: 7.6 

Amerikan Özel Kuvvetleri’ne bağlı bir tim Taliban’ın liderlerinden Ahmad Shah’ı öldürmek için görevlendirilir. Bu görev time, hem Afganistan hem de savaşın doğası çok şey öğretecektir.


13 Hours / 13 Saat

Tür: Savaş     |     imdb: 7.3 

Libya’da konuşlu bir Amerikan birliğine düzenlenen saldırıyı ve birliğin ABD’li diplomatları kurtarmasını konu alan film oldukça etkileyici çatışma sahnelerine sahip.


Fury

Tür: Savaş     |     imdb: 7.6 

II.Dünya Savaşı’nda bir tank takımının kahramanlık öyküsünü anlatan filmde başrolü Brad Pitt üstlenmiş. Tank savaşı konusunda bulabileceğiniz nadir filmlerden biridir.


Anthropoid

Tür: Savaş     |     imdb: 7.2 

II.Dünya Savaşı sırasında Hitleri ve komutanları yok etmek için bir çok suikast planı hazırlanmıştı. Fakat ne yazık ki başarılı olduklarını söyleyemeyeceğiz, örneklerden biri de Operation Anthropoid.


Pearl Harbor

Tür: Savaş     |     imdb: 6.1 

Muhtelemen başrolünde Ben Affleck oynamasa çok daha geniş bir izleyici kitlesine ulaşacak olan filmdir. Film, ABD’nin, Japonya’ya atom bombası atmasına neden olan saldırıyı anlatıyor.


   

One comment

  1. Önerileriniz için teşekkür ederim. Edge of Tomorrow da beğendiğim bilmkurgu – savaş filmlerinden biri.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

14 + = 20