Android Telefonlara E-Mail Uygulaması Nasıl Kurulur?

Android-Telefonlara-E-Mail-Uygulamasi-Nasil-Kurulur

Android işletim sistemine sahip bir akıllı telefon kullanıyorsanız tercih edebileceğiniz onlarca farklı e-mail uygulaması bulunuyor. Gün içerisinde bütün işini e-mail uygulamaları üzerinden yürüten ve aşağı yukarı 10 kadarını deneyen biri olarak rahatlıkla söyleyebilirim ki; Android işletim sisteminde çalışan en iyi e-mail uygulaması Type App

Kurulum kolaylığı, arayüz esnekliği, çoklu hesap kullanım kolaylığı, e-mail senkronizasyon sıklığı gibi birden fazla olumlu özelliği uzun bir zamandır Type App kullanmamın en önemli nedenleri. Bu kolaylığı daha fazla kişinin yaşaması için Android telefonlarda Type App nasıl kullanılır, nasıl e-mail hesabı kurulur gibi konuları paylaşmak istedim.

Android Telefonlara Type App Nasıl Kurulur?

01-type-app-mail-kurulumu

1.Adım: Birinci adımda eğer Google hesabınızı telefona kurmak istiyorsanız ilk butonu, kişisel bir mail kurmak istiyorsanız da Başka Mail İle Oturum Aç butonuna dokunun.

 


02-type-app-mail-kurulumu

2.Adım: Daha önce de belirttiğimiz gibi uygulamaya sınırsız hesap kurulumu yapabiliyorsunuz. Seçenekler arasından sizin için uygun olanına dokunun, eğer kurumsal bir mail hesabı kurmak istiyorsanız “Other Mail” butonuna dokunun.

 


03-type-app-mail-kurulumu

3.Adım: Kurmak istediğiniz mailin kullanıcı adı ve parolasını ekrandan girerek Sonraki butonuna basın. Otomatik sekmesi işaretli kalabilir, eğer sunucunuz otomatik ayar aktarımı desteği veriyorsa diğer tüm ayarlar otomatik olarak uygulamaya yüklenecektir.

 


04-type-app-mail-kurulumu

4.Adım: IMAP, Exchange ve POP3 seçeneklerini kullanabilirsiniz. Güvenli ve yedekli kullanım için POP3 seçeneğini tavsiye ediyorum.

IMAP: Mailler sunucuya ulaşan ilk cihazda görüntülenir ve başka cihazlardan erişildiğinde mailler görüntülenmez.

POP3: Mailler sunucuda saklanır ve hesabın kurulu olduğu tüm cihazlara mailler ulaşır. Mailin herhangi bir cihazdan açılması, diğer cihazlara ulaşmasına engel değildir.

 


05-type-app-mail-kurulumu

5.Adım: Kullanıcı adı ve şifre bölümlerine mail adresinizin bilgilerini girin. POP3 Sunucu bölümüne ise hosting şirketiniz tarafından size verilen sunucu adresini yazın. (Genellikle pop3.alanadiniz.com veya mail.alanadiniz.com şeklinde olmaktadır. )

 


06-type-app-mail-kurulumu

6.Adım: SMTP sunucu adı bölümü de yine POP3 Sunucu alanı ile aynı olmaktadır. Başka uygulamalarda aynı bölümleri Gelen (POP3) ve Giden (SMTP) posta sunucusu olarak da görebilirsiniz. SMTP (Giden) posta sunucusunun port numarası kesinlikle 587 olmalıdır. Bazı uygulama ve programlarda bu değer varsayılan olarak 25 olabiliyor. Bu bölüme kadar geldiyseniz Sonraki butonuna basabilirsiniz.

 


07-type-app-mail-kurulumu

7.Adım: Mailde görünecek ad kısmını da belirledikten sonra Yapıldı butonuna basarak kurulumu sonlandırabilir ve Type App keyfini yaşamaya başlayabilirsiniz.

Sınırsız hesap kurulum desteği olan uygulama ile kurumsal, Hotmail, Gmail, Yandex, Yahoo gibi tüm mail adreslerinizi tek uygulama üzerinden yönetebilirsiniz. İsterseniz hesapları ayrı ayrı pencerelerde, isterseniz de birleştirilmiş tek ekranda görüntüleyebilirsiniz.

Bildirim özelleştirme akıllı telefonlar için oldukça önemli bir seçenek. Zira onlarca uygulama led bildirim ışığını kullanıyor, bu da hangi ışığın ne anlama geldiğini karıştırmanıza neden olabilir. TypeApp ile uygulamanın bildirim rengini kendiniz belirleyebilirsiniz. Ayrıca bildirim seslerini ve etkin bildirim saatleri kişiselleştirebilirsiniz.

free on google play

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

− 2 = 6