Akıllı Telefona Gelen Çağrıları Bilgisayardan Cevaplayın

akilli-telefondab-cagri-cevaplayin-sidesync-airdroid

Sık sık telefon görüşmesi yapmak zorunda olduğunuz bir işte çalışıyorsanız ve açık ofis eziyetini yaşıyorsanız bilgisayarınızdan telefon cevaplamanın ne büyük bir rahatlık olduğunu tahmin edebilirsiniz.

Açık ofisin gürültüsünü bastırarak işe odaklanmak için müzik dinlediğiniz sırada çalan telefon elinizin hemen bilgisayarın kulaklık girişine yönelmenize neden oluyorsa doğru yazıyı okuyorsunuz. Kulaklığı bir telefona, bir bilgisayara değiştirmek derdinden kurtulmak için bir süredir uygulama arayışı içerisindeydim. Çözüm ise hemen yanıbaşımdaymış. Eğer Samsung markalı bir cihaz kullanıyorsanız SideSync uygulaması derdinize derman oluyor, iPhone veya Android işletim sistemine sahip bir başka üreticinin telefonunu kullanıyorsanız Airdroid kullanabilirsiniz.

Samsung SideSync ile Telefonunuzu Bilgisayarınızdan Yönetin

Öncelikle bilgisayarınıza sonrasında da akıllı telefonunuza SideSync yazılımını yükleyerek işe başlayabilirsiniz. SideSync’ın Windows, Mac ve Android sürümleri bulunuyor. Elinizdeki cihazların işletim sistemlerine göre doğru sürümü indirin ve sisteminize kurun.

Ben Windows 10 işletim sistemine sahip bir bilgisayar ve Android işletim sistemli Samsung Galaxy S7 telefonunu SideSync ile bağlayacağım ve çağrılarımı bilgisayardan cevaplayıp, yine bilgisayarımdan SMS atacağım.

samsung-sidesync-galaxy-ekran

  1.  Linke tıklayarak uygulamayı bilgisayarınıza indirin.
  2. Google Play’den SideSync uygulamasını indirin ve akıllı telefonunuza kurun.
  3. Bilgisayarınızdan ve akıllı telefonunuzdan aynı Wi-Fi ağına giriş yaparak internete bağlanın.
  4. İki cihazı eşleştirdikten sonra yukarıdaki görselde gördüğünüz gibi akıllı telefonunuzun ekranı bilgisayarınızın masaüstünde görüntülenecektir.

Bilgisayarınızda bir uygulama penceresi olarak görüntülenen cihazınızla dilediğiniz tüm işlemleri yapabileceksiniz. SMS yazma, arama yapma ve çağrı cevaplama, mail okuma, kamerayı kullanma. Ayrıca uygulamaya izin verdiğiniz takdirde akıllı telefonda yapılan işlemleri görsel olarak kaydedebileceksiniz.

samsung-sidesync-mesaj

Bağlantıdan sonra telefon ekranınızın masaüstünüzde görüntülenmesini istemiyorsanız, Phone Screen butonuna basarak bu özelliği deaktive edebilirsiniz. Ben sıklıkla bu şekilde kullanıyorum ve herhangi bir çağrı geldiğinde de bildirim alanında yer alan butonu kullanarak çağrıları cevaplıyorum.

Uygulamanın dosya paylaşımı, klavye ve fare paylaşımı gibi fonksiyonları da bulunuyor fakat benim en çok ilgimi çeken özelliği çağrı cevaplama olduğundan daha çok onun üzerinde durmak istedim.

airdroid-web

Peki Samsung Galaxy serisi bir akıllı telefona sahip olmayan kullanıcılar ne yapacak? Onlar da Airdroid kullanarak bilgisayardan çağrıları alabilir, arama yapabilir ve SMS atabilir. Fakat küçük bir farkla, Airdroid’in bu özelliğini kullanmak için Premium pakete abone olmak gerekiyor. Pakete aylık 1.99 dolara veya yıllık 17 dolara abone olunabiliyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

+ 86 = 96