Telefondan Telefona Wi-fi Hızında Dosya Transferi

 ftp-server-dosya-transferi

Mobil cihazlar ve bilgisayarınız arasında dosya transferi yapmak, aktarım hızı nedeniyle tam bir işkenceydi, artık değil

Akıllı telefonların daha geniş depolama alanlarına sahip olması ve ekran boyutlarının günden güne büyümesi tabletleri rafa kaldırmamıza neden oldu. Mobil cihazlardaki kameraların çekim kalitesinin artması telefon üreticilerini depolama alanını arttırmaya zorluyordu. Tüm bunların sonucu olarak mobil aygıtlarla daha fazla multimedya içerik üretilmeye ve tüketilmeye başlandı.

Daha önceleri standart bir resim boyutu 1-2 MB iken şimdi 13 MP bir kamerayla çekilen bir fotoğraf göreceli olarak 5 MB kadar yer tutabilmektedir. Bir tatil süresince 100-150 fotoğraf olduğunu düşünürsek 750 MB boyutunda bir fotoğraf arşivi ortaya çıkmaktadır. Bu büyüklükteki bir dosyayı da Bluetooth ile bir diğer cihaza transfer etmek bir ömür süreceğinden elimiz istemeye istemeye USB bağlantı kablosuna gitmekteydi. Bu durum FTP Server uygulaması ile artık son buluyor.

ftp-server-android-uygulamasi

Bilgisayardan Telefona – Telefondan Bilgisayara Dosya Transferi

  1. Bilgisayarınızı ve akıllı telefonunuzu aynı Wi-Fi ağına ekleyin
  2. FTP Server uygulamasını akıllı telefonunuzdan çalıştırın.
  3. Bilgisayarınızda istediğiniz bir tarayıcıyı açın ve adres satırına “Ftp server available on” bölümünde yazan adresi yazın ve Enter’a basın.
  4. Settings bölümünde yer alan “Anonymouse user” sekmesi işaretli işaretli olduğu takdirde kullanıcı adı ve parolasına gerek kalmaksızın akıllı telefonunuza giriş yapabilirsiniz.

Yukarıda adımları sırasıyla takip ettiğinizde bilgisayarınızdan akıllı telefonunuza giriş yapabilecek ve ister akıllı telefonunuzdan bilgisayarınıza, isterseniz de bilgisayarınızdan akıllı telefonunuza dosya transferi yapabileceksiniz, hem de Wi-Fi hızında.

Akıllı telefondan akıllı telefona dosya transferi yapmak için FileZilla uygulamasını kurabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

6 + 2 =