Sosyal Medya Pazarlaması

Sosyal medya eşsiz ve sınırsız bir mecra. Nasıl kullandığınızla bağlantılı olarak ede edeceğiniz sonuçlar da değişiyor. Amiyane tabirle kız tavla sitesi gözüyle bakıldığında zarar ziyan kaynağı olan bu mecra, doğru kullanıldığında eşsiz bir tanıtım ve bilgilendirme kanalına dönüşüyor.

Bilinçli olarak bu hazır pazarları kullanmak istiyorsanız konu hakkındaki yayınları takip etmekte de fayda var. Son dönemde isminde “sosyla medya” geçen her türlü yayını okumaya çabalıyorum. En son tadı damağımda kalan kitap ise Erkan Akar‘ın “Sosyal Medya Pazarlaması” isimli kitabı. Oldukça sade bir anlatımla başlayan kitabı okuduktan sonra sosyal medyanın nasıl bir pazarlama kanalına dönüştüğüne şahit olacaksınız.

Kitapta genel olarak mikroblogdan, podcast yayınına, video bloglardan etiket bulutlarının işlevlerine kadar hemen hemen sosyal medya ile alakalı tüm konulara değinilmiş. Kitabın en güzel yanı ise global firmaların sosyal medya mecralarını nasıl kullandığını örneklerle anlatmasıdır. Sosyal medya mecralarından herhangi birinde bir hesabınız bulunuyor ve bunu etkin bir biçimde kullanmak istiyorsanız mürekkebini yalamanız gereken kitaplardan biri olduğu kesin.

Kitabı incelemek için lütfen tıklayın: http://bit.ly/rhEts0

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

47 + = 49