Bir Ödül ve Bin Teşekkür: Turkcell Blog

12. Altın Örümcek Web Ödülleri, Blog kategorisine başvuru yaptıktan sonra ekip olarak heyecanla sonucu beklemeye başlamıştık. Çeşitli değerlendirme aşamalarından sonra sabırsızlıkla beklediğimiz o gün nihayet gelmişti. Heyecanla sonuçların açıklanacağı salona girdik ve Blog kategorisi sonuçlarının açıklanmasını bekledik.Her bir kategorinin birincisi açıklandıkça bizim heyecanımız daha da artıyordu.

Blog kategorisine gelmeden önce Turkcell olarak birden fazla kategoride birinciliğe layık görülmüştük, açıkçası o anlardan sonra heyecanımız ve birincilik istediğimiz bir nebze daha da arttı. Sonuçlar açıklandığı andan itibaren de heyecanımız yerini coşkuya bırakmıştı.

4 Eylül Perşembe gecesi gerçekleştirilen 12. Altın Örümcek Web Ödülleri töreninde, 200 kişilik dev yazar kadrosu, 1000’den fazla makalesi ve yüzbinlerce okuruyla Turkcell Blog yılın en iyi blogu ödülüne layık görüldü.

Kişisel olarak çok inandığım ve değer verdiğim bir kavram olan crowdsourcing kavramının en iyi örneklerinden birini akademisyenler, teknoloji yazarları ve teknoloji dünyasından profesyonellerle beraber gerçekleştirmeye çalıştık ve ortaya internette Türkçe içerik arayanlar için oldukça zengin bir kaynak çıktı. Bu değerin sahiplenilmesi ve ödüle layık görülmesi bizim için de ayrı bir pozitif motivasyon kaynağı oldu.

Ortak bilginin, ortak emeğin ve ortak başarının sonucu olan En İyi Blog Ödülü‘nün kazanılmasında emeği geçen, blogun her bir harfinde ayrı ayrı emeği bulunan tüm blog yazarlarımıza ayrı ayrı teşekkür ederim, bu ortak başarıdaki katkılarından ötürü de tebrik ederim.

Turkcell, Altın Örümcek’te, Turkcell Blog’un yanı sıra toplam 6 kategoride birincilik elde ederek yılın ödül rekortmeni oldu. Ödül töreninin finalinde de En “İyi Web Sitesi” ödülüne de turkcell.com.tr layık görüldü.

2 comments

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

44 − = 37