Asla İzlememeniz Gereken Filmler

Vakit nakittir, eğlenmek istediğiniz ve keyifli geçirmek istediğiniz dakikalarınızı sizden çalan filmlere dur demek ister misiniz? Ben çok istediğim için bu listeyi hazırladım, elimden geldiği kadar da güncel tutacağım.

Büyük bir hevesle, kotanızdan fedakarlık yaparak indirdiğiniz 2GB’lık bir filmin bir de 2 saatimizi (ç)aldıktan sonra berbat çıkması akşamınızı tam anlamıyla bir kabusa çevirebilir. (Allah başka dert vermesin.) İzlediğim ve berbat çıkan filmlerle listeyi güncel tutmaya devam edeceğim, berbat olduğundan emin olduğunuz filmler olursa eklemeyi unutmayın!

Cave / Mağara

cave-magara

Tür: Macera-Suç     |     imdb: 4.3 

Neredeyse uzun metrajlı Mercedes reklamı diyebileceğimiz filmde muhteşem olabilecek bir konu heba edilmiş. Ekip keşfedilmemiş bir yeraltı mağarasına iniyor, kötü sürpriz de mağarada onları bekliyor.


The 5th Wave / 5. Dalga

Tür: Bilim-Kurgu     |     imdb: 5.2 

Bilim kurgu gibi başlayan ama baya saçma bir hal alan filmde küçük çocuklar asker, yapılıyor, silahlandırılıyor, askeri operasyona çıkıyor vs. gibi bir yığın anlamsızlık bulunuyor.


Outlaws and Angels / Haydutlar ve Melekler

Tür: Western     |     imdb: 5.3 

İlk sahnelerde acaba filmi Tarantino’mu çekti diye imdb’den baktım. İtici derecede şiddet sahneleri var ve neredeyse hiç bir şey anlatmayan bir film olduğu için listemizde kendine yer buldu.

[wp_ad_camp_1]


Outpost 37 / 37. Karakol

Tür: Bilim-Kurgu     |     imdb: 4.8 

Savunma filmleri güzeldi, ilk başlarda ilginç mücadele sahneleriyle başlayan film ilerleyen sahnelerde hurdacıdan alınmış uzaylıların Dünya’yı istilası ile iyice saçma sapan bir hal almaya başlıyor.


Michael Kohlhaas / Adalet İçin

Tür: Tarih     |     imdb: 6.1 

Mads Mikkelsen’in yer aldığı filmlerde çok fazla diyalog olmaz, bu filmde de diyaloglar çok az ve akış oldukça yavaş ilerliyor, oldukça sıkıcı bir film.


Macbeth

Tür: Tarih     |     imdb: 6.7 

Filmin görsellerine kandım ve indirdim, garip bir diyalog şekli var, Shakespeare’in mısraları diyalog olarak kullanılmış, farklı diyalog tiplerini sevmiyorsanız vaktinizi heba etmeyin derim.


Cloverfield

Tür: Bilim-Kurgu     |     imdb: 7.0 

Nasıl 7.0 puan aldı anlamakta güçlük çektiğim anlamsız ötesi bir uzaylı filmi. Uzaylılar gelir, her yeri yıkar ve bir kahraman çıkar öcüleri kovar…


The Road / Yol

Tür: Macera     |     imdb: 7.3 

İzlemeye başladığım ve erken uyandığım filmlerden biriydi, post apokaliptik bir felaketi anlayan film deneysel bir film izlemek istemiyorsanız muhtemelen beğenmeyeceğiniz türden.


The Cosmonaut / Kozmonot

Tür: Dram     |     imdb: 4.1 

Uzay filmlerine takıldığım dönemde indirdiğim film, insanı uzaydan soğutan garip bir yavaşlıkta ilerliyor. Olayın kozmonotlukla da çok fazla ilgisi yok, yarısında uyuduğumu zannediyorum.

[wp_ad_camp_2]


Hemingway & Gellhorn

Tür: Dram     |     imdb: 6.3 

Hemingway, Nicole Kidman, savaş gibi anahtar kelimeler bir araya geldiğinde ilgi çekici bir film gibi görünebilir fakat oldukça sıkıcı bir film olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.


Viking Legacy / Viking Kanı

Tür: Dram     |     imdb: 2.6 

Görselinin kandırdığı filmlerden biri de Viking Kanı, muhtemelen yoldan geçen 7-8 kişiyle konuşup, anlaşıp çekilmiş bir film, hala boşa geçen dakikalara yanıyorum.


The Tall Man / Sır

Tür: Dram     |     imdb: 5.9 

Esrarengiz takılmaya çalışırken kantarın topuzunu kaçıran, muhtemelen “Jessica Biel var abi daha ne olsun?” diye düşünülmüş bir film.


Repo Men

Tür: Dram     |     imdb: 6.3 

Gelecekte geçen filmde bir nevi dijital organ mafyası canlandırılmış. Size mekanik vücut parçaları kredi kartına on taksitle veriliyor, eğer parayı ödeyemezseniz organ sizden geri alınıyor, saçma değil mi?


Space Cowboys / Uzay Kovboyları

Tür: Macera     |     imdb: 6.4 

“Kralın kızını kim sevdi?” şeklinde bir fıkra vardı, tam olarak o fıkrayı aklıma getiren bir film. Clint Eastwood varsa filmin isminde mutlaka kovboy olması gerekiyormuş gibi düşünülmüş, bu arada film de berbat.


Cowboys & Aliens / Kovboylar ve Uzaylılar

Tür: Aksiyon     |     imdb: 6.0 

Çılgın ötesi saçma bir film, yaratıklar ve kovboylar hakkında onlarca film var neden ikisini aynı yapımda buluşturmayalım diye yapılmış tam anlamıyla vakit israfı bir film.


Only God Forgives / Sadece Tanrı Affeder

Tür: Suç     |     imdb: 6.0 

Şiddet dozu iğreti yaratacak kadar yüksek bir film. Film bittikten sonra 5 kişi tarafından beyzbol sopalarıyla dövülmüş gibi hissediyorsunuz.


Taken 2 / Takip 2

Tür: Suç     |     imdb: 6.0 

Leam Neson’a gıcık olmaya başladığım filmdir. Film tamamen Türkiye’ye b.k atmak için yapılmış bir film. Yıkık dökük binalar, kuş serisi polis arabaları, mafyatik kılıklı adamlar, tam bir görsel kara propaganda filmi.


The Colony

Tür: Suç     |     imdb: 5.3 

Bir ülkeye kış çöker, herkes hayatta kalmaya çalışır, sığınaklarda saklanmaya başlarlar, hava çok soğuktur… Buraya kadar güzeldi de insan yiyen garip tipli yaratıkları görünce insanın bütün film iştahı kaçıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

22 + = 26