Akıllı Telefonunuzda İstediğiniz Resim ve Uygulamaları Şifreleyin

dosya-sifreleme-App-Lock-Gallery-Vault

Akıllı telefonlar bilgisayarlarımızı yerinden etti. Bu nedenle kişisel resimlerimiz, video ve kişisel bilgilerimizi her an yanımızda bulundurmak için akıllı telefonlarımızda depoluyoruz.

Bu durum günlük hayatımızda büyük kolaylıklar sağlasa da kişisel veri güvenliği açısından değerlendirildiğinde bizleri önemli risklerle de karşı karşıya bırakmaktadır.

Bu tip risklerden kaçınmak için akıllı telefonunuzdaki kişisel resim, video ve uygulamalarınızı şifreleyebileceğiniz bir uygulama kullanabilirsiniz: App Lock and Gallery Vault

Şifreleme Seçenekleri

Uygulamanın PIN kodu ve desenle şifreleme olmak üzere iki seçeneği bulunmaktadır. Uygulamayı ilk çalıştırdığınız öncelikle sizden bu şifreyi belirlemeniz istenecektir. Şifreleme kullanmama seçeneğiniz de bulunmakla birlikte bu seçenek pek tavsiye edilmiyor. Şifrenizi belirledikten sonra sizden bir email adresi istenecektir. Şifrenizi unutmanız halinde bu adres ile yeni şifre edinebileceksiniz.

sifre-desen

Uygulama Şifreleme

App Lock and Gallery Vault ile akıllı telefonunuzdaki istediğiniz uygulamayı şifreleyebilirsiniz. Uygulamanın App Lock bölümünden istediğiniz uygulamayı seçin ve şifreleyin. Uygulamalarınızı meraklı gözlerden kaçırmak için uygulama size bir kaç seçenek sunmaktadır.

album-video-gizle

Resimleri ve Videoları Koruyun

Uygulamayla kişisel fotoğraflarınızı şifreleyebilir, videolarınızı gizleyebilirsiniz. Albümlerin içerisinde gezmek de uygulama ile güvenlik altına alınmış. Secure Browser ile resimler bir kaynaktan indirilirken, doğrudan uygulamanın içerisine indirilmektedir. Bu nedenle tarayıcınızın geçmiş işlemler bölümünde de bir kayıt oluşmamaktadır.

Dilerseniz bilgisayarınızda bulunan video ve resimleri de Wi-Fi bağlantısı ile uygulamanın içine kaydedebilirsiniz. Ayrıca uygulamadaki video ve resimlerinizi Dropbox hesabınızda saklama imkanını da sunulmuş. Bu sayede kişisel resimlerinize internet olan her yerden erişebileceksiniz.

decoy-hack-mode

Gizleme ve Sazan Avlama Modu

Uygulamanın etkileyici bir diğer özelliği ise Decoy Mode ve Panic Switch seçenekleridir. Decoy Mode ile akıllı telefonunuza sahte bir giriş modu ayarlayabilirsiniz. Akıllı telefonunuza izinsiz giriş yapan birisi bu seçenek ile sadece sizin belirlediğiniz alanları görebilecek.

Akıllı telefonunuzu bir yerde unuttunuz. Eğer akıllı telefonunuzu biri alır ve giriş yapmayı denerse, yapılan işlemler ve telefona giriş yapmaya çalışan kişinin fotoğrafı çekilerek telefonda saklanacaktır. Çalınan akılllı telefonlar bulunduktan sonra hırsızın tespit edilmesi açısından bu seçenek oldukça önemlidir.

Bu güvenlik uygulaması Android 4x serisi kullanan akıllı telefonlarda çalışmaktadır, henüz 5 serisi için güncelleme gelmemiştir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

13 − = 8