Netflix Dizi Önerileri

Netflix devasa bir içerik havuzu, bazı zamanlar hayat kurtarırken bazı zamanlarda da vaktimizi ziyadesiyle boşa harcatıyor. İki üç kişiyle çekilen filmler, sırf konunun cazibesi nedeniyle izlemeye başladığınız ama en kötü Türk filminden daha amatörce çekilmiş diziler insanda bıkkınlık uyandırıyor. Bu içerikte de vaktinizi boşa harcatmayacak Netflix Dizi Önerileri listeleyeceğim. Yeni izlediğim ve izlemeye değer denecek yeni dizilerle de içeriği güncel tutacağım.

*Dizilerin isimlerine tıklayarak doğrudan dizinin sayfasına gidebilirsiniz, yeni dizi izledikçe eklemeye devam edeceğim.

Güncelleme: 1 Mart 2021

 

to-the-lake

To The Lake

Salgın döneminde salgın konulu diziler oldukça dikkat çekiyor. To The Lake de Rusya’da yaşanan bir salgında bir ailenin hayatta kalma mücadelesini anlatan gerilim dolu bir yapım, tavsiyedir.

 


borgen

Borgen

Siyasal iletişim ve halkla ilişkiler konusunda meraklı olanların büyük bir keyifle izleyeceği dizide bir kadın politikacının Danimarka Parlamentosu’nda giriştiği liderlik mücadelesini hikayeleştirilmiş. Yeni sezon ise 2022 yılında ekranlarda olacak.

 


the-serpent

The Serpent

Hollandalı bir diplomatın inatçı takibi ile yakalanan uluslararası bir seri katilin hikayesini anlatan The Serpent gerçek yaşamdan ekranlara uyarlanan bir yapım olarak dikkat çekiyor.

 


better-than-us

Better Than Us

İnsansı robotların insanların hayatında mutfak robotları kadar yaygın hale geldiği yılların hikayeleştirildiği dizide insan-robot ilişkisinde ortaya çıkabilecek sorunlar canlandırılmış. Acaba gerçekten bizden daha mı iyiler?

 


ozark

Ozark

İş ortağının kurduğu kirli ilişkiler nedeniyle hayatı büyük bir çıkmaza giren finans danışmanı Marty, bu çıkmazdan kurtulmaya çalışırken suç örgütlerinin kara para aklama makinesine dönüşür.

 


who-killed-sara

Who Killed Sara?

İşlemediği bir cinayet nedeniyle hayatının önemli bir kısmını hapishanede geçiren Alex, mahkum olduğu dönemde dijital teknolojiler konusunda uzmanlaşır. Hapisten çıktıktan sonra tek hedefi intikam almaktır.

 


biohackers

Biohackers

Salgın döneminde komplo teorisi içeren diziler daha çok dikkatimizi çekmeye başladı. Biohackers dizisinde de genetiği değiştirilmiş sivrisineklerin neden olduğu kitlesel ölümler konu ediliyor.

 


the-sinner

The Sinner

Bölüm konuları birbirinden bağımsız gelişen dizi birinci sezonunun büyük başarı sağlaması nedeniyle iki ve üçüncü sezonlarıyla izleyiciyle buluştu. Suç ve gerilim dizilerini sevenler için oldukça keyifli bir yapım.

 


Barbarians

Dizi Netflix’te uzun zamandır yeni örneğini görmediğimiz tarih ve savaş konulu diziler kategorisinde önemli bir boşluğu dolduracak gibi görünüyor. 9.yy’da Germen savaşçılarının Roma ordusuna karşı verdiği destansı mücadeleyi anlatan dizi Teutoburg Ormanı Savaşı’nı ekranlara taşımış.

 


La Revolution

Fransız devrimini yeniden bir tarih yazımıyla sahneye aktaran dizi giyotinin mucidi Joseph Guillotin, soyluların halka saldırmasına neden olan bir hastalık teşhis eder. Mavi kan hastalığı aristokrasinin sıradan halka saldırmasına neden olmaktadır bu da zamanla halkın bu durumu kaldıramayarak isyan etmesine neden olur. Doğa üstü olayları tarihi bir anlatımla harmanlayan dizi oldukça kanlı sahneler içeriyor.

 


Pine Gap

ABD’nin sinyal istihbaratı 3 üsten sağlanmaktadır. Colorado/Buckley Üssü, Harrogate/Menwith Hill ve Avustralya’da bulunan Pine Gap. Avustralya’daki üs büyük ölçüde Çin’i kontrol etmeyi amaçlamaktadır. Fakat üste beklenmeye açıklar fark edilir… Uluslararası ilişkilere meraklıysanız tavsiyedir.

 


Omniscient

Dizi yapay zeka, robotik ve bu teknolojilerin geleceğin dünyasına ne gibi etkiler üreteceği konusunda akıl yürütenlerin büyük bir keyifle izleyeceği, tabiri caizse kafa açan bir dizi. Bütün insanların tepelerinden gezsen bir drone ile her an izlense kusursuz bir adalet sağlamak mümkün olur mu?


 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

+ 39 = 47