Android Cihazlarda Mail İşkencesine Son: Blue Mail

blue-mail-android

Android cihazları özellikle fiyat/performans konusundaki başarısı nedeniyle tercih ediyorum. Bu tercih açıkçası alışkanlığa da dönüştü.

Android işletim sistemine sahip farklı akıllı telefonları kullanırken yaşadığım en büyük sıkıntı Android mail uygulamasıydı. Android ile gelen tümleşik mail uygulamasının en büyük sıkıntısı ekinde 5 MB üzeri dosya bulunan bir maili yönlendirirken, ekteki dosyayı yönlendirilen maile eklememesiydi. İşletim sistemi konusuna hakim olanlar için bu sorunu aşmak çok da zor değil fakat gerekli ayarı yaptıktan sonra bile ekteki dosyaların yönlendirilmediğine defalarca şahitlik ettim. Sorunu kökünden çözmek için mail uygulamaları arasında bir seyahate çıktım ve muhteşem bir mail uygulaması olan Blue Mail‘e karşılaştım.

Mail Gruplama ve Ek Derdine Son

Uygulamanın birinci derecede beni cezbeden yanı; ekteki dosyaları iletirken sorun yaşatmamasıydı, fakat uygulamanın güzellikleri bununla da sınırlı değil.

iOS’ta kullanılan mail uygulamasında, gerçekleşen bir mail trafiği gruplanarak gösteriliyor ve yeni gelen mailler arasında boğulmanız engelleniyor. Bu özellik Android mail uygulamalarının önemli bir eksiğiydi, Blue Mail‘de giderilmiş.

Yeni hesap kurma, mail alma/gönderme, mailleri silme konusunda da oldukça pratik bir kullanıma sahip olan Blue Mail, Gmail, Yahoo, Outlook, AOL, iCloud, Office365, Google Apps, Hotmail, Live maillerine de destek veriyor.

Eylem butonlarını sağ veya sol el kullananlara göre kişiselleştirme, buton fonksiyonların değiştirme, etkin görev listesi, kolay klasör yönetimi, tabletlere özel arayüz optimizasyonu, daha az pil tüketimi ve gece kullanımı için siyah arka plan modu, mail arama sonuçlarındaki doğruluk…

Kısacası şiddetle tavsiye ediyorum…

4 comments

  1. Androidlerde Gmail uygulamasına pop3 ekleme özelliği geldiği için bence gmail uygulaması gayet yeterli kalıyor.

  2. Gmail’de oldukça başarılı ama Type Mail özellikle çok fazla mail gelen kullanıcılar için Gmail’de olmayan bir çok özellik barındırıyor. Benim için en önemli kullanıcı deneyimi bir mailin üzerinde basılı tuttuğumda diğer mailleri seçmek için sol taraftaki simgeye basmak gerekmemesi. Gmail’de sol tarafta simgeye basmak gerekiyor, eğer mailde konu alanının üstüne dokununca mail açılıyor. Type Mail’de ise bu durumda birde fazla mail seçmeye imkan sağlıyor. Bir inceleyin derim baya güzel özellikleri var.

  3. Bluemailde eski maillerim kendiliginden kayboldu. Basina gelen veya nedenini cozebilen varmidir ?

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

50 − = 47