Yerli Toplu Taşıma Rehber Uygulaması LineBee

linebee-oraya-nasil-giderim

Büyük şehirlerin en rahat seyyahları toplu taşıma araçları konusunda en bilgili olanlarıdır. Zira kalabalıkta şahsi araçlarla ilerlemek tam bir eziyetken toplu taşıma ile daldan dala atlayan bir kırlangıç misali rahatlıkla yol alabiliyorsunuz, özellikle de mesai saatleri içerisinde. ( İş çıkışı veya başlangıcı saatlerinde Evliya Çelebi olsanız bile kurtuluşunuz yok:) )

Mesai saatlerinin seyyahı olmak için iki seçeneğiniz var, ya geze geze araçları ezberleyeceksiniz ya da LineBee kullanacaksınız.

Linebee, şehir içi toplu taşıma araçlarını kullanarak bir noktadan farklı bir noktaya nasıl gitmeniz gerektiği konusunda bilgi veren bir nasıl giderim uygulamasıdır. Şehir içindeki toplu taşıma vasıtalarının tümününün (otobüs, metro, metrobüs, tramvay, deniz hatları) bilgilerini görüntüleyerek, hangi duraklarda inmeniz ve hangi hatlara aktarım yapmanız gerektiğini, seyahatinizin yaklaşık süre ve mesafesini belirtir.

Uygulama, tümüyle Türk mühendislerce geliştirilen ilk ve tek çok şehirli nereden nereye sistemidir. Uygulama altyapı olarak 2015 yılında hazırlanan bir doktora tezinden hareketle kodlanmıştır.

LineBee yapılan sorgu sonucu size ulaşmak istediğiniz noktaya en hızlı varmanızı sağlayacak 5 farklı alternatif çözüm sunar. Bu çözümler içerisinde kullanılması gereken ulaşım araçları (otobüs, metro, metrobüs vb.) bilgisi verilir. Bu araçlar ile yapılacak seyahat süresi, ücret bilgisi ve aktarım noktaları gibi bilgiler ile yolculuğunuzun detaylı bilgilendirilmesi yapılmaktadır. Tüm bunlarla birlikte LineBee size her bir adım için seyahat süresi ve ücret bilgisini de vermektedir.

Daha önce elde edilen kullanıcı deneyimleri sonucu, kullanıcıların en büyük sorunlarından biri olarak inilecek noktanın tam olarak belirlenememesi olduğu gözlemlenmiş ve buna istinaden yolculuk takip ve durak resmi ekleme özellikleri eklenmiştir. Böylece anlık olarak konumunuzu seyahat güzergahı üzerinde takip ederek inilecek yeri rahatlıkla bulabilirsiniz. Kullanıcıların paylaşacağı durak resimleri sayesinde de inilecek yer daha net olarak belirlenebilecektir.

LineBee ulaşım uygulamaları pazarındaki yabancı tekelini kırmayı kendine hedef edinmiş, bu yolda başarılar dilerim.

free on google play

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

− 7 = 1