Yeni Nesil Canlı Desteği Olan Sitelerden Alışverişi Tercih Ediyor

jivochat

Hız artık hayatımızın her alanında oldukça önemli bir gereklilik olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle şehir insanının hayatından dakikaları çalan trafik, sıra, kalabalık gibi etkenleri düşündüğümüzde, söz konusu etkenlerin çaldığı dakikaları bize geri verecek geliştirmeler hayatımızda oldukça önemli bir yere sahip.

İnternet bağlantısının hızı, mobil telefonun hızı, bilgisayarın hızı, asansörün hızı, siparişinizi getiren motosikletin hızı derken hız kavramı hayatımızdaki en olumlu kavramlar listesinin en tepesine oturdu diyebilirim. Peki hayatın tamamında hız bu kadar önemliyken, alışveriş yaparken durum nasıl?

Herhangi bir ürün ararken ve birkaç ürün arasında seçim yapmaya çalışırken en çok ihtiyaç duyduğumuz şey bizi bilgilendirebilecek bir satış danışmanı şüphesiz. Eğer alışverişinizi mağazadan yapıyorsanız başınızı kaldırmanız ve bir el hareketiyle yardım çağırmanız mümkün fakat siz de benim gibi ev eşyasını dahi internetten satın alan yüzde 31’lik dilimdeyseniz başınızı kaldırdığınızda göreceğiniz tek şey bulunduğunuz ortam olacaktır. Tam da burada e-ticaret sitelerinin en önemli handikabı ile karşı karşıya kalıyoruz.

Ürün seçmek, ürünün hakkında daha detaylı bilgi almak, ilgili ürünün mağaza stok bilgisini sormak gibi talepler internet mağazasında hızlıca karşılanmadığında potansiyel müşteriler aynı ürünü satan bir sonraki internet mağazasına yönelebilmektedir. İnternet mağazaları için bu sorunun çözümü canlı destek uygulamalarında saklı.

Dahası çağın müşterisinin talebi de bu yönde, biraz da müşterinin sesine kulak verelim, canlı destek sistemlerini neden önemsiyorlar:

 • Online müşteri sorununun canlı sohbet ile daha hızlı çözüleceğine inanıyor
 • İletişimini farklı kanallara dağıtmadan tek kanaldan yürütmek istiyor
 • Yapılan görüşmeye dair yazılı kanıt kalsın istiyor
 • Canlı destek sistemine mobil bağlantıya gerek kalmaksızın Wi-Fi üzerinden de bağlanabiliyor.
 • Karşılıklı belge transferini anında yapabiliyor, (garanti belgesi, ürün fotoğrafı vs.)

tr-img_FeaturesPhrases

Jivochat ile Ziyaretçilerinizi Müşteriye Dönüştürün

Çağrı merkezlerini aradığımızda yaşadığımız en büyük problem, şablon menüleri aşmak ve  bizim talebimize göre çözüm üretecek müşteri temsilcisine ulaşmaktır. Yapay zeka destekli chatbotlar teknoloji gündeminin ilk sıralarında kendine yer bulsa da hala sorunlarımızın çözümü için en çok insan müşteri temsilcilerine güveniyoruz.

Hele ki söz konusu internetten alışveriş yapmaksa bu ihtiyacımız ikiye katlanıyor. E-ticaret siteleri için geliştirilmiş oldukça esnek bir çözüm olan jivochat alışveriş yapan internet kullanıcılarının satın alma süreçlerini hızlandırırken, internet mağazalarının da gelirini arttırmaktadır. Aradığı ürünü bulan mutlu müşteri, günü satışla kapatan mutlu mağaza, kazan kazan formülü tam olarak böyle işliyor olsa gerek ve araştırma sonuçları birçok insanla aynı şeyi düşündüğümüzü gösteriyor.

 • Tüketicilerin %52’sinden fazlası canlı sohbet desteği olan bir firmadan alışveriş yapmayı tercih ediyor.
 • İşletmelerin %79’u canlı sohbet desteği ile satışları, karlılığı ve müşteri sadakatini arttırıyor.
 • Canlı sohbet desteği sunan bir firmanın tercih edilme şansı %38 daha fazla oluyor.
 • Tüketicilerin %51’i canlı sohbet desteği veren siteleri sonraki alışverişlerinde de tercih ediyor.
 • Tüketiciler bir alışveriş ile ilgili olarak marka ile iletişime geçmek için %41 canlı sohbet, %32 telefon, %23 e-posta ve %3 oranında sosyal medyayı tercih ediyor.
 • Genç tüketiciler mesajlaşma uygulamalarına olan alışkanlıkları nedeniyle canlı sohbet desteğini tercih ediyorlar, ebeveynleri ise telefon ile iletişim kurmak istiyor.
 • Bunun aksine firmalar ise müşterilerinin telefon ile iletişim kurmak isteyeceğini tahmin ediyor.

callback

Jivochat’in Özellikleri

Canlı destek sistemleri konusunda onlarca seçenek bulunuyor fakat jivochat rakiplerine oranla onlarca özelliğiyle öne çıkmayı başarıyor. Neden jivochat’i tercih etmeliyim sorusunun cevabını ararken canlı destek sisteminin özelliklerine de göz atalım.

 • Oldukça anlaşılır ve kolay kullanıma sahip bir kullanıcı arayüzü bulunmaktadır.
 • 20 dile kadar çeviri desteği bulunmaktadır.
 • Windows, Mac, Android, iPhone ve web, jivochat güncel olarak kullanılan tüm işletim sistemleri, web tarayıcıları ve mobil cihazlarda sorunsuz çalışmaktadır.
 • Geliştirme araçları ile canlı sohbet desteğini CRM sisteminize, Facebook uygulamalarınıza ve mobil uygulamalarınıza entegre edebilirsiniz.
 • WordPress eklenti desteğiyle blog ve web sitelerine hızlı ve kolay kurulum yapabilirsiniz.
 • Telegram, Viber gibi mesajlaşma yazılımlarına da entegre edilebileceğiniz canlı sohbet desteği ile bu kanallardan gelen mesajları jivochat üzerinden cevaplayabilirsiniz.
 • Telefon ile iletişim kurmayı tercih eden müşteriler için de jivochat’i kullanabilirsiniz.
 • Telefon görüşmelerinde de telefonun hiç meşgule düşmemesi, çağrıların görüşülenler tarafından değerlendirilebilmesi, ücretsiz telefon numarası tahsisi, çağrı yönlendirme gibi telefon ile canlı destek vermeyi sağlayan özellikler de kullanıcıya sunuluyor.

Jivochat potansiyel müşterilerinizin kullandığı tüm iletişim kanallarını entegre ederek kusursuz bir müşteri deneyimi yaratmanızı sağlamaya yönelik tasarlanmış eşsiz bir uygulama. Onlarca uygulama arasında dağılmaktan kurtularak gelen sorulara cevap verme süresini de kısaltan servis, müşteri sadakati arttırma konusunda da en önemli sorunlardan birine çözüm getirerek şirket gelirlerinin artmasına katkı sağlıyor.

İnternet, satın alma alışkanlıklarımızı ve satın alma sürecimizi ciddi anlamda değiştirdi, bu değişime ayak uyduran firmalar genellikle çok daha geniş kitlelere ulaşabildiği için karlılığını da aynı oranda arttırdı. Canlı destek uygulamaları da değişen süreçlerin başında geliyor. Değişime ayak uydurmak için siz de Jivochat ile bu dünyaya merhaba deyin.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

− 8 = 2