Windows 10, iPhone’u Görmüyor, Dosyalarımı Aktaramıyorum

iphone-windows-baglanti

Bilgisayara bağladığınız iPhone’unuzdaki fotoğrafları ve dosyalarınızı bilgisayarınıza aktarın, hem de sorunsuz

iPhone kullanıcı değilim, fakat akıllı telefonunda sorun yaşayan arkadaşlarıma yardım ederken kullanıcısı kadar iPhone deneyimleme fırsatı buldum. Yakın zamanda da iPhone 6 Plus’ı olan bir arkadaşımın verilerini yeni satın aldığı iPhone 7 Plus‘a taşıdım, yaşadığım en önemli sıkıntı ise Windows 10 kullanan bilgisayarın iPhone 7 Plus’ı tanımaması ve bu nedenle de iPhone 6 Plus’tan aldığımız yedeği, iTunes üzerinden yeni telefona kuramamamdı.

[wp_ad_camp_2]

Çözüm

Akıllı telefonunuzu bilgisayarınıza bağladığınızda Windows 10, tak-çalıştır özelliği nedeniyle bu yeni aygıtı otomatik olarak tanıyacaktır. Fakat yüklediği sürücüler jenerik sürücüler olduğundan iTunes akıllı telefonunuzu tanımayacaktır. Bu nedenle sürücülerinizi güncelleştirmeniz gerekmektedir. Aşağıdaki adımları izleyerek sürücülerinizi güncelleştirebilirsiniz.

1- Bilgisayarım (veya Bu Bilgisayar) simgesine sağ tıklayın ve Özellikler komutunu tıklayın.

2- Açılan pencerede sol bölümde bulunan Aygıt Yöneticisi yazısına tıklayın.

3- Evrensel Seri Veri Yolu Denetçileri veya daha aşağıda bulunan Taşınabilir Aygıt seçeneğini açın.

4- Açılan listeden Apple Mobile Device USB Driver aygıtını çift tıklayın.

5- Sürücüyü Güncelleştir butonuna basın.

6- Sürücü yazılımı için bilgisayarımı tara butonuna tıklayın.

7- Sürücüler  C:\Program Files\Common Files\Apple\Mobile Device Support\Drivers  adresinde bulunmaktadır. Bu klasörü yolu izleyin ve aygıt sürücünüzü güncelleyin.

Bu işlemin ardından yeni iPhone’unuzu iTunes’a bağlayarak bilgisayarınızdaki yedeğinizi telefonunuza aktarabilirsiniz. Son bir bilgi, iTunes’un yeni sürümünü bilgisayarınıza yüklemeden uygulama akıllı telefonunuzu görmeyecektir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

64 + = 69