Video | User Control 2015: Çocuklarınızı İnternet’in Tehlikelerinden Koruyun

user-control-ebeveyn-denetimi

Bilgisayar, internet, akıllı telefon, akıllı televizyon derken iletişim teknolojisi kullanım tecrübesini toplum olarak edindik.

İlk kullanılmaya başlandığında bu tip yeniliklerin iyi yanlarından söz edilir, hayata katacağı kolaylıklar ön plana çıkarılır. Tehlike ve zarar kavramı ise zamanla farkına varılan ve ortaya çıkan iki durumu ifade etmektedir. İletişim teknolojilerinin de yararlarını sonuna kadar keşfettiğimiz şu günlerde, zararlı yanlarını da sıklıkla konuşur olduk. Tabi ki bu durum da en büyük endişe kaynağımız çocuklarımız üzerinden ifade buluyor.

Uzmanların uyarıları, haberlere de yansıyan istismar görüntüleri ebeveynleri çocuklarının internet kullanımları konusunda daha dikkatli olmaya zorluyor. Çocuklarımızı belirli bir yaştan sonra bu teknolojik cihazlardan uzak tutmak açıkçası pek mümkün olmamakla birlikte akılcı da görünmemektedir. En büyük endişe porno sitelere yönlendiren virüsler, şiddet içeren siteler ve kontrolsüz sosyal medya kullanımı olarak ifade edilmektedir. Yasaklamanın bir çözüm getirmediği günümüzde problemin en kesin çözümü; kontrollü kullanımda yatmaktadır: User Control 2015

Kullanıcı Denetimini Sağlayın

User Control 2015, kullanıcı dostu bir arayüze sahiptir ve biraz üzerine düşen her ebeveynin kullanabileceği bir yazılımdır. Program ilk çalıştırmada sizden bir yönetici şifresi belirlemenizi isteyecektir.

https://www.youtube.com/watch?v=aXM7LRHlPB8

Web Sitesi: http://salfeld.com/software/usercontrol

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

− 3 = 1