Video Rotate: Videoları Nasıl Döndürürüm?

video-rotate-video-dondur-ana-resim

Full HD çekim yapan kameralar cebimizde girdi gireli, akıllı telefonlara oranlar oldukça büyük olan kameralar vitrinlerdeki yerlerini almaya başladı.

1080p çözünürlüğünde video kaydedebilen ve dijital kameraları tahtından eden akıllı telefonlar, yüksek kapasiteli pillerle de desteklendikten sonra çok daha fazla video içerik üretilmeye başlandı.

Bir heyecanla sosyal medyaya yüklenmek üzere kaydedilen hatıra videolarının yanı sıra basın mensuplarının aceleyle kaydettikleri röportaj videoları bazen küçük bir rötuşa muhtaç kalır; yatay/dikey çektiğiniz bir videoyu 90, 180 ve 270 döndürmeniz gerekebilir. Bu işlemi bilgisayara ihtiyaç duymadan yapmak için Video Rotate uygulamasını kullanabilirsiniz.

Nasıl Yaparım?

1- Uygulamayı yükledikten sonra ana ekrana gelen simgeye tıklayarak uygulamayı çalıştırın. Uygulama açıldığında Galeri sayfası açılacak ve bir video seçmeni istenecek. Döndürmek istediğiniz videoyu galeriden seçin.

video-rotate-video-dondur

2- Videoyu 90, 180 ve 270 derece döndürmek için ortadaki butonu kullanabilirsiniz. Uygulama her bir dokunduğunuzda 90 derecelik açılarla videonuzu döndürecektir. Uygulamanın varsayılan ayarları üzerinde çalıştığınız videonun ilk 15 saniyesini düzenleyecek şekilde ayarlanmıştır, bu ayarı değiştirmek için Settings butonuna dokunmalısınız.

video-rotate-video-dondur-settings

3- İstediğiniz şablon süreyi seçebilir veya videonun tümünü döndürmek için Original seçeneğini işaretleyebilirsiniz. Sonrasında ise bu seçimi onaylamak için OK butonuna dokunun. Döndürme işlemini de onaylamak için Done botonuna dokunun.

video-rotate-video-dondur-onayla-kaydet

4- Video döndürme işlemini ön izleme ekranından onaylamak için onay simgesine dokunun, bir sonraki ekranda ise videoyu Save butonu ile kaydedebilir, Share butonu ile paylaşım seçeneklerini görüntüleyebilir, Facebook botonuna dokunarak doğrudan Facebook hesabınızda yayınlayabilirsiniz.

Ücretsiz olarak dağıtılan uygulama Android 2.3.3 üzeri herhangi bir Android sürümünde çalışabilmektedir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

77 − 73 =