Veri Tüketimini Hedefleyen Yeni Marka Lifecell

lifecell-logo

Mobil operatörlerin her 3 aylık dönemde açıkladıkları finansal çeyrek raporları incelediğimizde müşterilerin tüketim eğiliminin ses ve SMS’ten veri tüketimine doğru kaydığını rahatlıkla görebiliyoruz. Aynı trend küresel ölçekte de etkili oluyor, bu nedenle operatörler marka vaatlerinde dahi iletişim teknolojilerindeki maharetlerinden söz etmekten vazgeçip, içerik, eğlence ve hizmet sağlayıcı olarak kendilerini konumlamaya başladılar. Sanırım mobilde de tam anlamıyla internet kazandı.

1 SMS’in 1 TL ettiği günleri görmüş biri olarak şimdilerde 1.000 SMS’in 1 TL etmediği günleri yaşamak gerçekten ilginç geliyor.

Trendin veri tüketimine doğru kaydığı bilgisini netleştirmek için uluslararası tüketimlere bakmakta da fayda var. İngiltere’de yayınlanan bir rapora göre globalde toplam mobil veri tüketimi yıllık 9.4 milyar GB iken 2021 yılında veri tüketiminin %720 artış ile 67 milyar GB olması bekleniyor.

İnanılmaz bir büyüklük değil mi? Ülkemizde de bu ihtiyaca karşılık olarak büyük paketli servisler duyurulmaya başlandı. Bir marka çatısı altında büyük boyutlarda veri tüketimine karşılık verecek ilk oluşum ise Turkcell’den geldi.

lifecell-mobil-veri-tuketimi-istatistik

Her Şeyi İnternetten Yaptıran Yeni Dijital Marka Lifecell

Dijital operatör olarak lanse edilen Lifecell müşterilerine, konuşma ve mesajlaşma da dâhil tüm iletişim hizmetini tamamıyla internet ve dijital platformdan sunacak. Tüm aramalar BİP ile yapılabilecek ve sizi arayan her numaranın çağrısını yine BİP üzerinden cevaplayabileceksiniz.

Her iki kullanıcı da BİP üzerinden çağrı yapıyorsa görüşme sınırsız olarak devam edebilecek, hattınızdan bir başka numarayı aradığınızda ise 1.000 dk boyunca görüşmeye devam edebileceksiniz.

Nasıl Lifecell Abonesi Olurum?

Eğer Turkcell’e kayıtlı bir hat sahibiyseniz herhangi bir Turkcell bayiine gitmeniz ve Lifecell’e geçmek istediğinizi belirtmeniz yeterli. Turkcell müşterisi değilseniz hattınızı Lifecell’e taşıyarak abone olabilirsiniz. Ayrıca diğer aboneliklerinizi üzerinde herhangi bir değişiklik yapmadan yeni Lifecell sim-kartı alarak da bu hizmetten faydalanabilirsiniz.

lifecell-50-gb-paket

Üç Ayrı Tarife Seçebilirsiniz

Super, Extra ve Pro olmak üzere üç ayrı paket ile gelen Lifecell tarifelerinde yer alan uygulamalarda geçerli 50GB yer alacak.

  • Lifecell’de Super tarifesini seçecek abonelere toplam 55GB’lik internet paketi 49 TL’ye satılacak.
  • Extra paketini tercih eden aboneler ise toplamda 57 GB’lık internet paketine 59 TL’ye sahip olacak.
  • Toplamda 60 GB’lık Lifecell Pro tarifesi ise kullanıcılara 69 TL’den sunulacak.

Ayrıca ilk 2 ay içerisinde Lifecell’li olanlara tarifelerindeki internet paketlerine ek olarak 2GB internet de 12 boyunca hediye edilecek. Tüm paketlerde BiP’ten BiP’e sınırsız konuşma ve mesajlaşma ile BiP’ten her yöne 1000 dakika arama yer alacak. Yine her pakette Twitter ve Facebook’a özel 2GB’lik internet bulunacak.

lifecell-generale-mobile-telefon

Lifecell’e Özel Telefon

Lifecell’i yeni bir telefon ve hat ile kullanmak isteyen müşteriler için de bir paket hazırlanmış. GM6 Lifecell telefonlar,  tüm uygulamalar yüklenmiş ve Lifecell moduyla kullanımına hazır olarak gelecek. Lifecell’li olan müşteriler bu telefonu tarifelerine ek 36 aya varan taksit seçenekleri ile satın alabilecek. Lansman dönemi süresince de ilk 2 taksidi Lifecell kendi karşılamayı taahhüt etmiş.

Ayrıntılı bilgi için: medya.turkcell.com.tr

3 comments

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

72 + = 81