Twitter İçin Biri Keyifli Biri Karlı 2 Servis

 

Değeri 8 milyar doları geçen Twitter için her geçen gün yeni genişleme seçenekleri sunuluyor. Daha önce forumlar için aynı şekilde yağmur gibi geliştirme seçenekleri sunulmuştu, sonrasında bu çılgınlik iPhone uygulamaları için ve Facebook uygulamaları için yaşandı. Şimdi ise Twitter için geliştirilen servisler revaçta. Kimisi işlevsellik için kimisi ise sadece bilgi amaçlı kullanılabilir.

Twitter Hesabını Ne Zaman Açtın ?

Bu serviste Twitter kullanıcı adınızı formdan girerek hesabınızın açılış tarihini sorgulayabilirsiniz. Size herhangi bir katma değer üretmeyecek olsa da bilgilendirme amaçlı kullanabileceğiniz bir servis.

Web Adresi : http://www.whendidyoujointwitter.com/

Twitter Analytics

Twitter BackType satın aldıktan sonra istatistik konusunda ne gib bir yenilik getireceği merak konusuydu. Şimdi o merakımızı giderebileceğimiz bir servis var. analytics.twitter hesabından web sitesi kullanıcılarına Twitter ile bağlantılı istatistiki bilgiler verilecek. Web sitesinden yapılan paylaşım sayısını, Tweet düğmesinin kullanım sıklığı, Twitter’in web siteniz üzerinde yarattığı trafik gibi bilgilere erişebileceksiniz. Daha ayrıntılı bilgi için Twitter Blog sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Web Adresi : https://analytics.twitter.com/

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

− 1 = 8