Twitter Çeviri Servisi Kullanıma Sunuldu

twitter

Twitter tüm dünya üzerinden oldukça büyük bir kitlenin kullandığı bir sosyal medya servisi. Son rakamlara göre 232 milyon kişilik bir kullanıcı kitlesi bulunan Twitter‘ı onlarca farklı ülkeden milyonlarca insan kullanıyor. Dünyanın herhangi bir yerinde olan bir etkinlik, olay anında Twitter gündemine yerleşiyor. Peki hiç anlamadığınız bir dildeki bir kelimenin neden TT listesine girdiğini ve o konu hakkında ne tweetler atıldığını merak ettiğiniz oldu mu?

Bu ihtiyacı göz önünde bulunduran Twitter, Bing ile geliştirdiği Bing Translator entegrasyonunu hizmete sundu. 40’tan fazla dilde çeviri desteği veren Twitter’ın bu hizmetini web arayüzünden, iOS ve Android uygulamalarından kullanabileceksiniz.

Çevirmek istediğiniz tweetin sağ tarafında bulunan dünya simgesine tıklayarak ilgili tweetin çevirisini görüntüleyebilirsiniz.

Servis varsayılan olarak aktif olarak kullanıma sunuluyor. Kapatmak için Hesap ayarlarınıza gidin ve Tweet çevirisi bölümüne gelin, Tweet çevirilerini göster sekmesindeki işareti kaldırın.

Kusursuz bir çeviri hizmeti sunmasa da yazılan tweetler ile ilgili fikir sahibi olmanıza yetecek düzeyde bir çeviri hizmeti alabileceksiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

55 − 50 =