Turkcell Sürücüsüz Aracın Yaratıcısı Sebastian Thrun’un Eğitiminde

turkcell-akademi-digital-masters

Yeni nesil teknolojilerle geleceğin dünyasını şekillendirecek öncü ürün ve servisler geliştirmeye odaklanan Turkcell, Digital Masters programı ile çalışanlarının bu alandaki uzmanlık seviyesini en üste taşımayı hedefliyor. Turkcell Akademi ve Udacity işbirliğiyle hayata geçirilen Turkcell Digital Masters programı, Kasım ayında başlıyor. Yeni sertifika programı kapsamında Turkcell’liller veri analizi, makine öğrenmesi, yapay zeka, veri madenciliği programlama ve iş analizi alanlarında eğitim alacaklar.

Turkcell, kendisini hizmet bazlı deneyim sağlayıcısı haline dönüştüren ürün ve servisleri çeşitlendirmek için emin adımlarla ilerliyor. Turkcell Akademi ve Udacity işbirliğinde hayata geçirilen Digital Masters, bu adımların merkezinde konumlanan insan kaynağının uzmanlık seviyesini üst seviyeye taşımayı hedefliyor. Digital Masters dersleri Kasım ayının ikinci yarısında başlıyor. Eğitimi almak isteyen Turkcell çalışanları, eğitimler kapsamında; veri analizi, makine öğrenmesi, yapay zeka, veri madenciliği programlama ve iş analizi konularında yoğun bir programa dahil olacaklar. Sunduğu içerikle standart eğitim programlarından farklılaşan Digital Masters ile yeni nesil teknolojiler konusunda halihazırda sektörde bulunmayan nitelikte insan kaynağının yetiştirilmesi amaçlanıyor.

Digital Masters katılımcılara yeni dünyada öne çıkacak ürün ve servislerin geliştirilmesi için gereken perpektifi kazandırmayı hedefliyor. Eğitim programı kapsamında verilecek eğitimlerle çalışanlar, spesifik konularda uzmanlaşarak yeni nesil servislerin geliştirilmesinde aktif rol üslenecekler. Endüstri 4.0 ile boyut değiştiren dünyayı daha iyi anlayacak katılımcılar, buna bağlı olarak iş hayatında gerekecek yetkinliklere hazırlanacaklar.

Sebastian-Thrun-driverless-car

Teoriyle uygulamayı buluşturan eğitim programı

Sürücüsüz aracın yaratıcısı Sebastian Thrun’un kurucusu olduğu dünyaca ünlü kitlesel açık online eğitim platformu Udacity tarafından, dünyanın önde gelen kurumlarıyla oluşturulan Digital Masters programı, temel ve ileri olmak üzere iki farklı seviyeden oluşuyor. Eğitimler arasında, veri analizi, makine öğrenmesi, yapay zeka, veri madenciliği programlama eğitimi, iş analizi yer alıyor.

Program kapsamında katılımcılar derslerde aldıkları teorik bilgileri yapacakları ürün geliştirme çalışmalarıyla pratiğe dökecekler. Proje geliştirme ve mentorluk eğitimlerini kapsayan program sonunda çalışanlara, sertifika verilecek. Programı başarıyla tamamlayanlar, MIT Bootcamp’e (Massachusetts Institute of Technology Liderlik ve İnovasyon Gelişimi) katılma olanağı da yakalayacak.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

99 − = 94