Turkcell Superonline ve Türk Telekom Limitsiz Tarifeler Açıklandı

fiber-internet-gorsel

Operatörler, BTK’nın 2016 yılında yayınladığı düzenlemeye uygun olarak 1 Ocak 2019 itibariyle AKK (Adil Kullanım Kotası) ve türevi uygulamaları sonlandırdıklarını duyurdular. Teknoloji sektörü tarafından ilgi ile yaklaşılan bu karardan sonra merakla beklenen şey operatörlerin açıklayacakları limitsiz internet tarifeleri oldu.

İlk açıklama Türk Telekom’dan geldi fakat fiyatlar tüm tüketiciler ve sektör tarafından bir hayli yüksek bulundu. Ardından fiyatları geri çeken Türk Telekom kısa süre sonra revize ettiği tarife fiyatlarını duyurdu. ilk açıklanan fiyatlara nisbetle daha uygun tarifeler açıklayan Türk Telekom’un ardından dikkatler Turkcell’in açıklayacağı fiber tarifelere çevrildi. Turkcell’in de tarife tekliflerinin bugün açıklamasının ardından tüketiciler için karşılaştırma yapma imkanı doğdu.

Özellikle 24 Mbps ve üzeri fiber internet tarifelerinde Turkcell’in fiyatlarının ciddi anlamda farklı ve daha uygun olduğu görülebiliyor. Aşağıdaki tabloda iki operatörün 12 aylık taahhütlü limitsiz fiber tarife tekliflerini karşılaştırmalı olarak görebilirsiniz. Türk Telekom tekliflerinde +1 ay olduğunu da eklemeden geçmeyelim.

turkcell-turk-telekom-fiber-tarife-fiyatlari-02

Turkcell’in açıklamalarında dikkati çeken bir diğer fiyat ise Fibere Giriş Tarife fiyatlarıydı. 79,90’dan başlayan fiyatlarla daha önce fiber internetle tanışmamış teknoloji tutkunlarını hedefleyen Turkcell ayrıca  yeni döneme özel, sözleşme yenileyen ya da Turkcell fiber internet kalitesiyle ilk kez tanışan müşteriler seçtikleri tarifeden bağımsız olarak 1 ay boyunca 100 Mbps hızında fiber interneti deneyimleyebilecek. 25, 35, 50, 100 ve 1000 Mbps limitsiz yüksek hızlı fiber internet kullanacak müşteriler Turkcell’in Platinum dünyasındaki faydalardan da yararlanabilecek.

Fiberin ülkemizde daha da yaygınlaştığı, anlamsız çekişmelerin son bulup fiber internetin ADSL kadar yaygınlaştığı, bilgi toplumu olma söylemine gerçekten ilerlenebildiği bir gelecek dileğiyle olması dileğiyle…

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 + 3 =