Taşınabilir Kripto USB Flash Disk

Encrypted-Flash-Drive-Released-by-Toshiba-With-Up-to-32-GB-472004-2

Teknolojinin en büyük getirilerinden biri de her türlü bilgiyi sayısal ortamlarda saklayabilmemize imkan sağlamasıdır. Sayısal ortamlara aktarılan veriler hayatımızı kolaylaştırsa da bilgi hırsızlığı riskini de hayatımıza getirmektedir.

Son dönemde sızdırılan ünlü fotoğrafları, sosyal medya hesap şifreleri, kredi kartı bilgileri bilgi güvenliği konusunda herkesin hedef haline gelebileceğini göstermiş oldu. Özellikle taşınabilir flash diskler ile yapılan veri hırsızlıkları bilgi tabanlı çalışan şirketler için de büyük sorun teşkil ediyor.

Siz de hassas veri taşımak zorundaysanız Toshiba Encrypted USB Flash Drive deneyebilirsiniz. Flash diski kaybetseniz bile görüntüsü ile diski bulanı korkutmaya yetecektir. Ajan filmlerinden fırlamış gibi görünen Flash disk tüm bağlanabilir cihazlarla herhangi bir uygulamaya ihtiyaç duymaksızın çalışabiliyor. Şifreleme flash diskin üzerinde klavyeden yapılıyor ve AES 256-bit seviyesinde bir güvenlik sağlıyor. Ürünün 4, 8, 16, 32 GB seçenekleri bulunuyor. 32 GB’lık versiyonun normal satış fiyatı 200 dolar, Amazon.com‘da ise 165 dolardan satılıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

11 + = 19