PR Perspektifinden Turkcell T60

turkcellt60-turkcell-t60

Sarrafın eline altın gittiğinde bu ürünün nasıl bir taleple karşılaşacağını bilir, prodüktörün eline bir şarkı gittiğinde de bir hit kumaşı olup olmadığını kısa bir dinlemenin ardından anlar, aynı şekilde bir PR’cı da haber içeriğinin ne kadar basını, ne kadar okuyucuları ilgilendireceğini kısa bir okuma ile anlayabilir.

Turkcell T serisi bu perspektiften bakıldığında oldukça verimli, sevimli ve çalışması keyifli bir seridir. Çünkü hem basının hem de okuyucunun teveccüh gösterdiği bir üründür. Bu nedenle haber değeri de yüksektir.

Bugün de T serisinin ağabeyi olan Turkcell T60‘ı tanıttık. Kendisi diğer kardeşlerini de kırmadan arzı endam etti. Onlardan biraz daha irice, kuvvetli, yakışıklı ve bir o kadar da yeni yeteneklerle donanmış bir şekilde teknoloji sektörünün gündemine oturdu.

Bu tip bir ürünün PR çalışmasını yaptığınızda çoğunlukla ürüne objektif bakmak açıkçası çok da mümkün olmamaktadır. Hem ülke açısından değer yaratması hem de yerli üretim konusunda bir know-how oluşturması nedeniyle PR çalışması yaparken ürüne sempati ile yaklaşıyoruz. Aynı yaklaşımı; ürünü işlemcisi, kamerası, ekranı, tepkime süresi ve fiyat/performans açısından değerlendiren teknoloji profesyonellerinden görmek ayrı bir keyifti.

Pozitif bir yaklaşımla yayınlanan haberlerin okuyucular tarafından da ilgi gördüğü, en az okunan yazıların bile 5 haneli rakamları zorladığı bir durumda anlaşılıyor ki Turkcell T60 pazarda doğru konumlanmış.

 

2 milyon satan T serisinin en popüleri Turkcell T50‘nin 500.000 adetlik bir satış rakamına ulaşması yeni çıkacak telefonu da merak konu haline getirmişti. Yeni akıllı da bu meraka cevap verecek türden bir cihaz. Kısaca özelliklerine göz atmak gerekirse;

Turkcell T60 Teknik Özellikler

İşlemci: Qualcomm 8939 1.5 GHz 8 Çekirdek

Hafıza: 16 GB dahili (SD GB’a kadar arttırılabilir)

Ekran: 5” HD IPS (1280×720)

İşaretler ve Hareketler: El işaretleriyle temassız olarak gelen aramayı kabul ya da reddetme.

Kamera: 13 MP arka /5 MP ön kamera ile 1080p video kayıt yapabilme.

Kamera özellikleri: Sesli komut, el işaretleri ve gülümseme algılama ile fotoğraf/selfie çekebilme. Gelişmiş odaklama, optik yakınlaştırma, panoramik çekim, HDR çekim desteği, düşük ışık çekim modu, hareketli çekim özelliği.

Ses özellikleri: HD Ses, gürültü engelleme, Dolby Surround

Sensörler: Sıcaklık, nem ve basınç sensörleri ile adım ölçer.

Kullanıcı Arabirimleri: Standart ve Kolay Kullanım Arayüzü , Çocuk ve Misafir modu.

Bağlantı desteği: 4G (150 Mbps), DualCarrier

İşletim Sistemi: Android Lollipop

Pil: 2400mAh
Boyutlar: 144.2 x 71.7 x 7.8mm

Ağırlık: 129 gram

Tüm bu özelliklerinin yanı sıra Turkcell T60 aksesuarlarıyla da göz dolduracak. Lazer klavye, özellikle benim de büyük bir aşkla kullandığım LG G3’ten hatırlayacağınız akıllı kılıf, sanal gerçeklik gözlüğü gibi aksesuarlar ürünün daha popüler olmasını sağlayacak.

Sosyal medyadaki paylaşımlarda fiyat konusunda küçük bir karmaşa olmuş gibi görünüyor. Tekrar etmek gerekirse Turkcell T60’ın ön sipariş fiyatı 799 TL olarak belirlendi fakat perakende satış için henüz fiyat kesinleşmedi.

Son tahlilde hem teknoloji kullanıcısı hem de bir PR çalışanı olarak Turkcell T60 gerçekten oldukça verimli bir ürün olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Turkcell’e ve teknoloji sektörüne hayırlı olsun.

Daha ayrıntılı bilgi için basın bültenini okuyabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

74 − 72 =