Özgür Çetin ile Dijital Yayıncılığın Dünü, Bugünü ve Yarını


Bilgi Birikim
 program serisinin ikinci bölümünde konuğum teknoloji yayıncılığının tecrübeli ismi Teknolojioku.com Genel Yayın Yönetmeni Özgür Çetin oldu. Kendisiyle yayıncılığın dününü, bugününü ve yarınını konuştuk. Yayın içerisinde kendisine yönelttiğim soruları ve önemli konu başlıklarını aşağıda bulabilirsiniz.

1- Dünden bugüne teknoloji yayıncılığı nasıl değişti?

2- Birçok sitenin, bir çok gazetenin ve büyük bütçelerin olduğu bir altın çağ yaşadık. O dönemler iyi değerlendirildi mi?

3- Yayıncılık büyük ölçüde sosyal medyaya kayıyor, Youtube, Instagram ve kurumsal yayıncılık için de LinkedIn öne çıkıyor. Bu durumda hem gelir elde etme hem de yayıncılık anlamında web siteleri artık sadece tabela görevi mi görecek?

4- Youtube yayıncılığı başlangıç seviyesi için hangi ekipmanları önerirsin?

5- Youtube’dan gelir elde edenlere yönelik bir vergi durumu söz konusu oldu son günlerde. Biraz açar mısın abi bu konuyu?

Özgür Çetin Hakkında

Teknoloji meraklısı aile babası . Bugüne kadar NTV, NTVMSNBC, Referans Gazetesi, PC Magazine, CNET Türkiye, Fotoğraf Dergisi, Sci Tech gibi yayınlarda tam zamanlı ya da telifli çalıştı. 2011-2013 yılları arasında ShiftDelete.Net internet sitesinde Yayın Danışmanı, 2014-2016 yılları arasında da Al Jazeera Türk internet sitesinde Bilim ve Teknoloji Editörü olarak çalıştı. Halen Teknolojioku.com Yayın Yönetmeni olarak görevini sürdürmektedir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

8 + 2 =