Online Alışveriş Hakkında Bilinmesi Gereken 10 İstatistik

infografik-online-satis-pazarlama

Alışverişin yeni şekli kesinlikle online alışveriş. Düşününce; son 10 yılda hiç faturamı ilgili kuruma giderek ödemedim, son 7-8 yıldır hiç kontör/TL ön ödemeli kart ile yüklemedim, satın aldığım son 10 ayakkabıyı hiç mağazadan satın almadım, evlendiğim dönemde mobilyalarım dahil neredeyse tüm eşyalarımı internetten satın aldım…

Bu deneyim üzerine düşünürken aşağıdaki verilerle karşılaşınca da sizlerle paylaşmak istedim. Açıkçası kendi satın alma deneyimimle en çok örtüşen madde 1 numaralı veri. Size en çok uyan hangisi?

online-alisveris-infografik

2 comments

  1. Gerçekten çok bilgilendirici 10 adet istatistik vermişsiniz. Teknoloji geliştikçe insanların alışkanlıkları da değişiyor açıkçası. Mağazaya gidip almaktansa internetten sipariş vermek daha kolay geliyor insanlara. Elinize sağlık hoş bir yazı.

  2. Aslında bu infografik dikkatli incelenirse e-ticaret sitesi sahipleri ve kurumsal markalar için de büyük revizeler barındırıyor. Mesela sadece 18 milyar dolarlık bir hacim, sepetten çıkarma nedeniyle oluyormuş. Kullanıcılar ürünü sepetten neden çıkarıyor? Nasıl önüne geçebiliriz? gibi stratejiler ile bu atıl durumdaki pastadan pay alınabilir. Detaylı yazınız için teşekkür ederim.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

66 − 57 =