Markanız İçin İnterneti Nasıl Kullanmalısınız?

markaniz-icin-interneti-nasil-kullanmalisiniz-gary-vaynerchuk
Muhteşem bir kitap diyerek bu blog yazısını sonlandırsam kitaba haksızlık etmiş olurum. Hem muhteşem demem hem de kitapla ilgili deneyimimi biraz olsun açıklamam gerekiyor. Her kitap okuyana birşeyler katıyor, Anında Pazarlama Web 3.0 kitabı mikroblogların önemini idrak etmemi sağladı, anlamak demiyorum, zaten herkes kadar videoblogların öneminin farkındaydım, idrak kelimesini özellikle kullanıyorum zira anlamak ve idrak etmek çok farklı şeyler. İdrakde tatbik vardır, ustünkörü bir anlamanın çok daha ötesidir. Markanız İçin İnterneti Nasıl Kullanmalısınız? kitabında da videoblogların işlevlerini ve sağladıkları ziyaretçi bağlılığını farketme şansım oldu.

Daha önce sosyal medya ve internet üzerinden iş geliştirme bağlamında okuduğum kitapların çoğunun yazarı ya sosyal medya danışmanları ya da akademisyenlerden oluşuyordu. Fakat Gary Vaynerchuk için durum biraz daha farklı. O bizden biri, hatta belki de olmak istediğimiz kişi. Gary, 7 yılda babasının mağaza cirosunu 4.000.000 USD’dan 50.000.000 dolara çıkartabilen bir sosyal medya pazarlama uzmanı.

Kitabı farklı kılan da içerisindeki cümlelerin masabaşından değil, herhangi bir akademik tezden değil doğrudan, sahadan bir kişinin sözleri olması. Resmen tecrübe konuşuyor. Kitabı daha da güzel kılan tarafı hayatı güzel kılacak temel prensiplere vurgu yapması. “Aileni sev, çok ama çok çalış ve tutkunu yaşa.” Gary’nin yaşam öyküsü etrafında şekillenen kitabı özellikle internet üzerinden videoblog tutan ve internet üzerinden canlı yayın yapma düşüncesi olanlara tavsiye ederim. Gary kitabında uzun uzun, Wine Library TV‘de yakaladığı başarıları anlatıyor. İlerleyen bölümlerde ise bu başarıları karşılaştırmalı olarak diğer reklam mecralarıyla kıyaslıyor. Kitabınızın yazarını görmek için olsa bile girmenizi tavsiye ederim.

Sosyal medya konusunda okuduğum kitaplardan çok değerli bilgiler edindim ama bu kitapda kendimi buldum diyebilirim, daha fazla övgü ile aklınızı bulandırmadan kitabı edinebileceğiniz linki aşağıda veriyorum. Mutlaka okuyun …

Kitabı incelemek için lütfen tıklayın: http://bit.ly/n9azlS

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

+ 19 = 24