Kitabı Ucuza Bulmanın En Hızlı Yolu: Kitapmetre

kitapmetre-kitapyurdu-idefix-pandora-babil-dr

Felsefe derslerinde öğretilen ilk bilgi, bilimin birikimli olarak ilerlediğidir. Bunu biraz daha açmak istersek tüm bilgi türleri birikimli olarak ilerliyor diyebiliriz. Bilgi biriktirmenin kadim yöntemi ise mirası kağıda dökmek yani bilgiyi kitaplaştırmaktır.

Bilgi içeren kitaplar da kendinden önce mirastan faydalanılarak yazıldığı için bir çok alıntı içerir. Popüler kültürün ürünlerinden ziyade “bilgi” içeren kitapların müdavimleri sıklıkla, okudukları kitapta alıntı yapılan bir diğer kitabı bulma konusunda problem yaşarlar. Problem iki aşamalıdır. İlk problem okuduğumuz kitapta atıf yapılan kitabı bulamamak, ikincisi ise bulsak bile fahiş fiyata satın almaya mecbur kalmak. (bkz. Aklı Karışıklar İçin Kılavuz ve Baskısı Bulunamayan Kitaplar) Her iki problemin çözümü de yazıya konu olan serviste: kitapmetre.com

Aradığım Kitabı Nasıl Bulurum?

Kitapmetre servisine girdikten sonra arama kutusuna ihtiyacınız olan kitabın ismini yazın. Kitabın ismin hatırlayamıyorsanız yazar ismi veya kitabın kategorisi ile de arama yapabilirsiniz. Örneğin; Sinan Canan‘ın kitaplarını okumak istiyorsunuz. Arama kutusuna Sinan Canan yazın, sonuç sayfasında ilgili yazarın kitapları listelenecektir. Satın almak istediğiniz kitaba tıkladığınızda ise bir sonraki sayfada o kitabı satın alabileceğiniz kitap evlerinin listesine ulaşabileceksiniz.

[wp_ad_camp_2]

kitapmetre-sinan-canan-kimsenin-bilemeyecegi-seyler

Servisin en güzel özelliği ise aynı kitabı satın alabileceğiniz tüm yayın evlerinin fiyatlarını tek ekranda görebilmenizdir. Eğer Kimsenin Bilemeyeceği Şeyler kitabını, Kitapmetre aracılığıyla satın almış olsaydınız 5 TL kar edebilecektiniz.

Yaptığım bir kaç arama sonucuna göre servis Kitapyurdu, Babil, Pandora, Idefix ve D&R’ın portföyündeki kitaplar içerisinde arama/ürün listeleme yapabiliyor.

Kitapseverlerin daha fazla kitaba, daha hızlı ve daha ucuza ulaşabilmesi için ısrarla Kitapmetre’yi tavsiye ediyorum. Umarım Kitapmetre de sistemi geliştirmeye ve güncellemeye devam eder.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

+ 14 = 16