Instagram’da Sahte Takipleri Yönetin: Followers Assistant

Sosyal medyada takipçi konusunu paranoya haline getiren tanıdıklarınız mutlaka vardır. Siz yapmasanız bile durumunu hayat memat meselesi yapanlar bazen can sıkıcı olabiliyor. Hele ki bu haleti ruhiye içerisinde olan kişiler kurumların sosyal medya hesaplarını yönettiğinde çok ciddi itibar kayıplarına da neden olabiliyor.

Son dönemde bunu çok yapan ve çok ciddi tepkilerle karşılaşan bir kaç medya hesabı var, önce sizi takip ediyor, 8-10 gün içerisinde de takibi bırakıyor. Bu yöntemi bir kaç ay uygulayarak hatırı sayılır bir takipçi kitlesine ulaşıyor. Eğer aktif bir sosyal medya kullanıcı değilseniz, ne takip edildiğinizi ne de takipten çıkarıldığınızı fark etmeyebiliyorsunuz, olan akış ekranı (timeline) çöpe dönen aktif kullanıcılara oluyor.

Kişisel hesaplarımı kullanırken takipçi sayımı bir nükleer fizikçinin laboratuvarda gösterdiği hassasiyetle incelemiyorum elbet, ağırlıklı olarak beni ilgilendiren ve bilgilendiren kişileri takip etmeye çalışıyorum. Fakat bunun tam aksi kullanımları da gördüğüm için aşağıdaki uygulamayı paylaşma ihtiyacı hissettim.

Followers Assistant

Uygulama, anlamsız takip ve takipçilerden kurtulabilmeniz için 3 ana fonksiyon üzerine kurulmuş.

  • Takibi bırakanları tespit etme
  • Takibe takip yapmayanları tespit etme
  • Sizi takip edenleri takip etme

Bu 3 fonksiyonu Twitter ve Facebook gibi uygulamalarda el yordamıyla kullanmanız mümkün, fakat aynı fonksiyonlar Instagram’da olmadığı için Followers Assistant benzeri bir uygulamaya ihtiyaç duyuyoruz.

Takibi Bırakanları Tespit Edin

Uygulamanın en işlevsel kısmı belki de bu bölümü. Yukarıda bahsettiğimiz üç kağıtçı takipçilik sorununa çözüm getirmesi açısından bir kaç haftada bir kullanmanız bile yeterli olacaktır. Uygulamanın varsayılan açılış ekranı “Takibi Bırakanlar” olarak belirlenmiş.

Eğer açılış ekranında takibi bırakanlar listelenmiyorsa “Kontrol Listesi” butonuna basın ve listenin güncellenmesini sağlayın. Takibi bırakanlar listelendiğinde de istediğiniz kişiyi “Takibi Bırak” butonuna basarak takipten çıkartabilirsiniz.

Nasıl Yapılır Galeri

Takibe Takip Yapmayanları Tespit Edin

Sosyal medyanın yazılı olmayan nezaket kurallarının başında sizi takip eden birini, sizin de takip etmeniz gelir ve kural çok fazla takipçisi olmayan kullanıcılar arasında yaygındır. Bu kuralı ihlal eden kullanıcıları tespit etmek için de uygulamanın ikinci ekranını kullanmanız gerekiyor. “Takibi Bırak” ekranındayken ekranı sola sürükleyerek “Takip Etmeyenler” ekranına geçebilirsiniz.

Sizin takip ettiğiniz fakat sizi takip etmeyen tüm hesapların listelendiği bu ekranda isterseniz tek tek seçerek belirli kişileri takipten çıkartabilir, isterseniz de belirli sayıda kullanıcıyı tek seferde takipten çıkartabilirsiniz. Toplu halde takipten çıkartmak için siyah renkli “Takibi Bırak” butonunu kullanmalısınız. Takipten çıkartmak için de 4 tip seçenek sunulmuş. Üst Sıradan, Merkezden, Alt Sıradan, Rastgele Seç fonksiyonlarıyla listenizde belirli bölümlerde bulunan takiplerinizi kaldırabilirsiniz.

Sizi Takip Edenleri Takip Edin

Bir anda biriken takipçilerinizi geri takip etmek için tek tek uğraşmak istemiyorsanız “Sen de Takip Et” seçeneğini kullanabilirsiniz. Yine bu ekrana ulaşmak için “Takip Etmeyenler” ekranındayken ekranı sola kaydırmanız yeterli olacaktır.

Followers Assistant Hakkında

Uygulamaya ücretsiz olarak Google Play’den indirerek sahip olabilirsiniz. Tüm fonksiyonları aktifleştirilmiş olarak gelen Followers Asistant’ın işlem limitleri bulunuyor, fakat bu limitler dahilinde kısıtlama olmadan işlem yapabiliyorsunuz.

Uygulamayla aynı anda birden fazla hesabı yönetmeniz mümkün. Tek seferde maksimum 200 kullanıcıyı takipten çıkartabildiğiniz uygulamanın tam sürümüne aylık 2 dolara sahip olabilirsiniz.

free on google play

One comment

  1. Güzel bir uygulama. Organik bir sayfamız var ve birileri tarafından bot takipçi atılıyorsa, bu uygulama ile temizleyebiliriz diye düşünüyorum. Ayrıca, kişisel hesaplarımızı da bu şekilde temizleyerek abartılı takipçi kitlelerinden uzak durabiliriz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

− 5 = 4