Hospitalium’a Ben Gittim Siz Gitmeyin Diye Anlatıyorum

İsim güzel, şekil güzel, doktor güzel ama zihniyet çok bilindik tüccar zihniyeti. Siz sağlık sektörünün geçim kapısı hasta, karşınızdaki de size sağlık hizmeti getiren değil de BAHŞEDEN bir sağlık tüccarı.

Hospitalium pazarlama bölümünden 0850 460 00 00 numaralı telefondan arandık. SGK güvencesi olanlara kardiyolojik muayenenin 12 TL‘ye yapıldığı, EKG, ritim holter gibi tetkiklerin hatta ileri tetkiklerin bu 12 TL’nin kapsamında olduğunu belirti ki özellik daha önceden kardiyolojik check-up yaptırmış biri olarak özellikle sordum. Aldığımız cevap; “evet efendim, bu testler kapsam dahilindedir”  şeklindeydi ve bugün muayene olmaya gittik.

Hospitalium

Hastane kalabalıklığından yine şikayet etmeyeceğim, çünkü SGK anlaşması olup kalabalık olmayan özel hastane neredeyse yok gibi. Asıl sürprizi doktor muayenesinden çıktıktan sonra yaşadık.

Spor yaptığımı belirttiğim için kalp ultrasonunda ve tansiyon ölçümünde sıkıntı olmadığını belirten doktor, “kesinlikle bir şey yok” diyebilmek için EKG yaptırmam gerektiğini belirtti. Vezneye gidip kaydımı yaptırdım, benden EKG için 16 TL ilave istediler (meblağın hiç bir önemi yok, önemli olan telefonla yapılan kandırmaca, bu meblağı ödeme konusunda sıkıntı yaşayacak insanların da olduğunu ve onlarında muayene haklarının olduğunu unutmayalım) 

Beraber gittiğimiz diğer 3 arkadaşımdan birinden kan testleri için 137 TL, diğerinden de şeker ve kolesterol testleri için 90 TL talep edildi. Ben testlerin isimlerini sormak istediğimde ise böyle bir bilgiyi veremeyeceklerini söylediler. Saçmalığa bakın, bana test yapılacak ve nedenini, testin ismini öğrenemiyorum. Şeffaf sağlık hizmeti bu olsa gerek!!

Sonrasında hastane ile ilgili şikayetlere göz atmak için internete girdim, bir de ne göreyim. ŞikayetVar sitesinde aynı konu hakkında şikayetlere yer verilmiş. Diğer şikayetler ise bizimkinden çok daha büyük, okumak isteyenler için linki aşağıdadır.

Hospitalium hakkındaki diğer şikayetler: http://www.sikayetvar.com/firma/detay/hospitalium-grup

Yanlış ve eksik bilgilendirme yapıldığı, sizin için alakalı alakasız yapılan testlerden ayrı ayrı ücret talep edildiği için sözün özü ben gittim, siz gitmeyin!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

84 − = 78