En İyi Keskin Nişancı Oyunları: Sniper Strike Special Ops

sniper-strike-special-ops

İlk akıllı telefonumdan önce Nokia 5800 kullanıyordum ve kocaman ekranı olan ve sadece arama yapan akıllı telefonlara binlerce lira verenleri anlamıyordum. Çalışmaya başladıktan sonra elime bir Blackberry geçti, fena da değildi hani. Her ne kadar internete girince tarayıcısı çökse de, yazılan mesajları görmek için büyük çabalar sarf etsem de en azından şirket mailime bilgisayarı açmadan ulaşabiliyordum. Fakat hala bir akıllı telefon alma konusunda isteksizdim, almadım da. Ta ki Turkcell’e gelen ve test için teknoloji basınına göndereceğimiz Nexus 4‘e kadar. Cihaza simkartımı taktıktan sonra geçirdiğim bir iki gün, sim kartı cihazdan çıkartma konusunda bir hayli isteksizleşmeme neden oldu. Sağolsun ağabeyimin fonlaması ile ilk akıllı telefonuma kavuşmuştum.

Aşağı yukarı aynı deneyimi akıllı telefonda oyun oynama konusunda yaşamıştım. Metroda, otobüste, yolda veya beklenen herhangi bir mekanda… İnsanlar şeker kırıyor, futbol maçı yapıyor, mili oyunlarımız tavla ve okeyde masayı arşınlıyor. O kadar anlamsız geliyordu ki. Zira ben oyun sadece bilgisayarda oynandığında keyifli olur düşüncesindeydim. Uzunca bir süre bu düşüncede de kaldım. Age of Empires, Shogun Total War, Rainbox Six, Global Operation o küçücük ekranda nasıl oynanabilirdi?

Yine o geleneksel bekleme anlarından birinde Google Play’de uygulamalara göz gezdirmeye başlamıştım. Önüme birden bir keskin nişancı oyunu düştü, isteksizce de olsa denemek için kurdum ve oynamaya başladım. Sonrasında 1 ay boyunca tuvalette, otobüs sırasında, öğlen yemeklerinde, akşam uyumadan önce yani fırsat bulduğum her an oynamaya başladığımı fark ettim. Sonrasında ise diğer keskin nişancı oyunlarını merak etmeye başladım, bu seri de bu merakın bir ürünü. Siz de sniper oyunlarına ilgi duyuyorsanız, doğru yere geldiniz.

Sniper Strike Special Ops

Sniper Strike oynadığım ikinci keskin nişancı oyunu fakat, kurgusu, bölümleri, oynanabilirliği ile ilk oynadığım oyundan beni vazgeçirmeyi başardı. Oyunun öne çıkan en önemli özelliği anlaşılır olması ve her modun ayrı ayrı zorluk derecesine sahip olması. Tabi diğer tüm ücretsiz mobil oyunlarda olduğu gibi belirli bir seviyenin üstüne çıkabilmeniz için ödeme yapmanız gerekiyor, bu sınıra ulaşana kadar da zaten yeterince oynama şansı buluyorsunuz. Şimdi oyunun bölümlerine geçelim, bölümlerin oynanışlarını da video görebilirsiniz. Oyunu oynarken kendinizi Shooter dizisindeki Bob Lee Swagger gibi hissedebilirsiniz, aman kendinizi fazla kaptırmayın.

Arena Modu

Arena Modu’nda oyun size birbiriyle bağlantısı olmayan görevler veriyor. Oyunda genel olarak Hareket Enerjisi, Para ve Altın gibi 3 sınırlamanız bulunuyor. Hareket Enerjisi kaç kez oynayabileceğinizi belirleyen en önemli etken. Arena Modu’nda 3 kişiye karşı yarışacaksınız ve bölümde size verilen görevi yerine getirirken aynı zamanda en yüksek puana da sahip olmanız gerekecek. 3 rakip arasından birinci olduğunuz taktirde Altın ve Para ile ödüllendirileceksiniz.

Tüm oyun boyunca işinizi kolaylaştıracak 2 önemli yardımcıyı ekranın alt kısmında görebileceksiniz. Kırmızı mermi simgesi çelik mermiyi temsil etmektedir. Bu mermi ile zırhlı düşmanlarınızı tek atışta ekarte edebileceksiniz. İkinci yardımcınız ise zamanı yavaşlatacak. Oyunun ortalarına geldiğinizde düşmanların üzerinize kalabalık gruplar halinde geldiğini göreceksiniz. Bu aşamada hemen zamanı yavaşlatın ve düşmanlarınızı etkisiz hale getirin.

Harekat Modu

Harekat Modu oyunun ana sahnesi. Birbirini takip eden görevleri alacağınız bu bölümde tamamladığınız ana bölümden sonra Para, Altın, Hareket Enerjisi olmak üzere büyük ödül paketleri kazanabileceksiniz. Bölümlerde ilerleyebilmek için kazandığınız Para ve Altın ile silahınızı geliştirmeniz gerekmektedir. Aksi halde bölümü tamamlamak ve rakipleri alt etmek pek de mümkün olmamaktadır.

PvP Modu

PvP Modu, keskin nişancı yeteneklerinizi farklı rakiplere karşı sınayabileceğiniz oldukça stres yüklü ve heyecanlı bir bölümdür. Sunucu üzerinden eş zamanlı olarak seçilen rakip ile sadece headshot, atış serbest gibi belirli koşullar altında düelloya tutuşacaksınız. Bölümde en can sıkıcı durum rakibin bulunduğu yeri tespit edemeden vurulmak diyebilirim. Belirli haritalarda bu sorunu aşabiliyorsunuz zira sağa sola hareket ederek etrafı taradığınız sırada rakibinizin tüfeğinin merceği parlamaktadır. Bu parlamayı takip ederek rakibinizi alt edebilirsiniz. (Videoda parlamaya dikkat)

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

− 1 = 6