En Güvenilir Bilinmeyen Numaralar Servisi Upcall

turkcell-upcall-bilinmeyen-numaralar

Bilinmeyen numara servisleri, akıllı telefonlar üzerinde en fazla veri hırsızlığına neden olan uygulamaların başında gelmektedir. Bu tip uygulamalar rehbere ek olarak hiç bir işlevleri olmamakla birlikte galeri, kamera gibi bölümlere erişmek için de izin istemektedirler. Eğer ileri seviye bir kullanıcı değilseniz, uygulamanın size sunduğu nimetlerden faydalanabilmek için bu riskleri göze alabilirsiniz, fakat yaşayacağınız veri hırsızlığının boyutlarını tahmin edebilecek düzeyde bir kullanıcıysanız arayanı bilmemeyi tercih edersiniz.

Turkcell bu açmaza bir çözüm geliştirmek için güvenli bir numara sorgulama servisi olan Upcall’u duyurdu. Turkcell mühendislerinin geliştirdiği UpCall uygulaması, cep telefonundan arama alışkanlığını değiştirmek için kullanıma sunuldu. UpCall ile telefon rehberinde kayıtlı olmayan numaralardan gelen çağrıların kime veya hangi kuruma ait olduğu görebileceksiniz. Ayrıca Turkcell’lilere özel sunulan uygulama sayesinde aramalara konu ekleyerek neden aradığınızı iletebilirken fotoğraf ekleme özelliğiyle eğlenceli aramalar yapabileceksiniz. | Kim Aramış Uygulamalarından Numara Nasıl Silinir? |

Android işletim sistemine sahip cihazların yanı sıra iOS işletim sistemine sahip cihazlarda arayan kişi bilgisini anında ekrana taşıyarak sizi bilgilendiren uygulama sayesinde, telefon numarasına ulaşmak istenen bir kişinin ya da mekanın sadece ismini yazarak numarasına kolayca ulaşmak ve aramak mümkün.

Cepten Tek Tıkla Grup Araması

Özellikleriyle fark yaratan UpCall, grup aramalarına kişileri tek tek eklemeye son vererek sadece tek bir tıkla grup araması yapılmasına olanak sağlıyor. İlk defa UpCall ile sunulan bu seçenek ile bir grup oluşturup tek tıkla gruptaki herkesi aynı anda arama ve hep birlikte sohbet etme imkânı tanınıyor. Bunun için aranılan kişilerde UpCall uygulamasının yüklü olması gerekmediği gibi diğer operatör kullanıcısı da olabiliyorlar.

Bir Kişinin İsmini Ya da Mekânın Adını Yazın, Telefonu Çıksın

Tanıtım, reklam ve bilgilendirme amaçlı bir numara aradığında uyarı gönderen uygulama, telefonda kayıtlı olmayan numaraların aranmasını da sağlanıyor. Bu sayede arama ekranında ulaşmak istediğiniz kişinin ya da mekânın sadece ismini yazarak arama yapmak mümkün oluyor. Örneğin; acil bir durumda en yakındaki eczaneler sorgulanıp harita üzerindeki konumları ve gidiş rotası kolayca görüntülenebiliyor.

UpCall’un rahatsız etme özelliği ile telefon açıkken, arayanlar ulaşılamıyor anonsu duyarken, aranan kişi ise hangi numara ne zaman aramış gelen bildirimler ile öğrenilebiliyor.

UpCall’u İndirmek ve Kullanmak Ücretsiz

UpCall uygulaması Apple Store ya da Google Play üzerinden ücretsiz indirilebiliyor. UpCall’un bilinmeyen numaraları göstermesi için aranılan kişinin isminin paylaşılmasına izin vermiş olması gerekiyor. Bunun için arayan kişinin kaydının Turkcell Rehber’de ya da Rehberlik Hizmetleri Servisi A.Ş’nin veri tabanında yer alması gerekiyor. Turkcell’in arama servislerinin aboneleri, bu SMS servislerinin tek bir platforma dönüştürülmüş hali olan UpCall üzerinden bildirimleri de ücretsiz alabiliyor.

Müşteri deneyimi çözümleri merkezi Turkcell Global Bilgi, müşterilerinin ihtiyaçlarına uygun çözümleri üstün teknolojik altyapısıyla sunmaya devam ediyor. Arama sistemlerine UpCall uygulamasını entegre eden ilk şirket olarak sektöre öncülük eden Turkcell Global Bilgi, bu sayede aramalarına konu ekleyerek Turkcell’lileri ne amaçla aradığını iletebilecek. Böylece arama deneyiminde fark yaratarak sektöre yön verecek.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

− 5 = 3