Duplicate Cleaner: Kopya Dosyaları Diskinizden Temizleyin

duplicate-cleaner

Diskinizde yer kaplayan aynı dosyaları silmek için saatler ayırmanıza gerek yok

Sık kullandığımız için özellikle resim ve MP3’ler diskimizde en çok yer kaplayan dosyalardır. Tek başlarına büyük boyutlar sahip olmadıkları içinde hatırlamadığımız tüm resim ve MP3’leri diskimize kopyalarız. Tek tek dosyaları göz önüne aldığımız da o kadar da önemli bir durum olmasa da aylar sonra sabit diskinizde hatırı sayılır bir alan kaplamaya başlarlar.

Bu dosyaları tek tek bularak silmek gibi bir imkanımız bulunmadığından çeşitli kriterlere göre arama yapıp bu dosyaları bize bulacak bir yazılım kullanacağız. Bu işi bizim için Duplicate Cleaner yapacak.

Programı çalıştırdığınızda ilk sekme olan Arama Kriteri bölümünden diskinizde yapacağınız aramanın kriterlerini belirleyebilirsiniz. Dosya adı, dosya boyutu, oluşturulma tarihi gibi arama kriterlerinden birini seçerek arama işlemini başlatabilirsiniz. En önemli arama kriteri ise resim ve ses dosyası olarak yapılan 2 seçenektir. Eğer MP3’ler arasında bir arama yapacaksanız mutlaka “Audio Search” sekmesini kullanmalısınız.

duplicate-cleaner-kopya-dosyalari-sil

Uygulama kopya dosyaların yanı sıra kopya klasörleri de tespit edebilmektedir. Uygulamanın Türkçe arayüze sahip olması da ekstra bir kullanım kolaylığı sağlamaktadır.

Web Sitesi: http://www.duplicatecleaner.com

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

74 − = 71