ÇÖZÜM: Üzgünüz, Bu Sayfaya Erişmenize İzin Verilmiyor Hatası

wordpress-logo

Bir kaç eklenti kurup denedikten sonra genellikle WordPress sapıtıyor, bu nedenle ayar dosyalarını hep ayrıca yedekliyorum. Son günlerde eklentiler ile ilgili bir kaç yazı hazırlıyorum, müthiş iş kolaylaştıran eklentiler var fakat çok fazla deneyince ayar dosyaları üzerinde de olumsuz etkileri olabilir.

Eğer siz de bir gün www.siteniz.com/wp-admin adresine girip, kullanıcı adı ve parolanızı doğru bir şekilde girdiğiniz halde Üzgünüz, bu sayfaya erişmenize izin verilmiyor iletisiyle karşılaşırsanız ne veritabanı tablonuza ne de blogunuzun ayar dosyalarına bakın. Kesin çözüm yine bir başka eklentide, fakat öncelikle admin paneline erişebilmek için daha önce aldığınız bir yedeğe geri dönün ve admin paneli erişilebilir hale geldikten sonra aşağıdaki şekilde User Role Editor eklentisini kurun.

Çözüm

Hemen eklentiler bölümüne girin ve Yeni Ekle linkine tıklayın. User Role Editor eklentisini kurun ve aktifleştirin. Eklenti aktifleştikten sonra sol bölümde bulunan menülerden Kullanıcılar menüsüne tıklayın. Listenin en altında User Role Editor eklentisinin kurulduğunu göreceksiniz.

user-role-editor

Önce User Role Editor komutunu tıklayın ve açılan pencerede sol bölümde yer alan Reset butonuna basın. Kullanıcı yetkileri varsayılan hale getirileceği için siz de yine wp-admin ekranından giriş yapabileceksiniz.

4 comments

 1. Admin paneline giremeyen adam nasıl o eklentiyi kursun merak ediyorum anlatır mısın?

  1. Yazıyı sanırım okumadınız.

   Kesin çözüm yine bir başka eklentide, fakat öncelikle admin paneline erişebilmek için daha önce aldığınız bir yedeğe geri dönün ve admin paneli erişilebilir hale geldikten sonra aşağıdaki şekilde User Role Editor eklentisini kurun.

   Yedekten erişin diyor.

 2. Selam.
  Ben bu eklentiyi kurdum ve reset atınca woocommerce ürünler kategorisi vs. admin panelimden silindi. eklentiler bölümünde woocommerce var ama tıkladığım zaman ”üzgünüm bu sayfaya erişmenize izin verilmiyor” diyor. çözümü konusunda bilginiz varsa bu problemi yaşayan kişilerede ışık olur. teşekkürler..

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

32 + = 34