Burger King’e ve İstiklal’e Yakışmıyor

Öğlen yemeklerinde bazen değişik bir şeyler yemek istiyor insan. Bu değişik yemeklerden biri de Burger King Chicken Royale menüydü. Bugün de öğlen yemeğinde patates kızartmasının yüzü suyu hürmetine bir Burger King’e uğradık. Daha önce dile getirmeyi istediğim fakat vakit bulamadığım konuyu bugün dile getirme şansını yakaladım.

Burger King
Burger King ve işgalci mikrop

Bahsettiğim yer Burger King’in, İstiklal’in göbeğindeki şubesi, mezra, kasaba filan sanmayın sakın. Kalabalık oluşundan, kasalarda çok fazla bekliyor olmamızdan şikayetlenmeyeceğim, İstanbul’da bu pek de gerçekçi olmayacak. Ciddi anlamda huzur kaçıran, sinir bozucu olan şey bu şubedeki hijyen konusundaki özensizlik. Açıkçası tam anlamıyla bir rezillik. 30 dk oturduğum süre içerisinde alt katta bulunan 22 adet masadan herhangi birini hiç silen olmadı. Bu ilk sorun. Masalar bıraktığınız şekilde uzunca bir süre yiyecek artıklarına esir ediliyor, siz de elinizde tepsiyle bekliyorsunuz. İnanın bunu bile sorun etmiyorum bu da bir yere kadar kabul edilebilir.Asıl kabul edilemeyecek olan şey tuvalet konusundaki rezil durumdur. Gördüğüm ilk andan itibaren kendimi (dolayısıyla diğer müşterileri de) hakaret uğraşmış hissettim. Resme baktığınızda siz de mideniz bulanarak bana hak vereceksiniz.

Beyoğlu-20121227-00362

Bu ucubelere 2 metreden daha fazla yaklaşmak mümkün olmuyor, 3’lük atma konusunda başarılıysanız ve hijyene yeterince özen göstermiyorsanız bu sorun olmayacaktır. Fakat emin olun hijyen karşıtları bile bu metal mikrop yuvasına 2 metreden daha fazla yaklaşamaz, çünkü bu derece iğrenç kokuyor. Şimdi soruyorum, insan evladı gibi pisuvar varken, kapalı tuvalet varken bu iğrençlik neden?

Resimden de görüldüğü gibi iğrenç idrar tortuları (herkesten özür dilerim) ayan beyan görünüyor. Koskoca işletmede, 1 metre kare daha ayıramadınız mı? Koca dükkanda hijyen ve temizliğin en fazla gözetilmesi gereken yerde bize, müşteri olarak reva gördüğünüz bu mudur? Bu rezillik nedeniyle şiddetle kınıyor, Burger King’in markasına yakışır şekilde bu konuda da çözüm üreteceğini  ve eleştirdiğim gibi teşekkür ederek bu yazıyı  da kaldırabilmeyi umuyorum.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

− 3 = 4