Bu Oteli Tamamen Robotlar İşletecek

Henn-na-Hotel

Robotların işlettiği otel kelimesini duyduğunuz anda aklınızda bir Japonya çağrışımı yaptıysa yanılmadınız. Robotların hayatımızda bir çok şeyi yapacağı dönem yaklaşıyor. Özellikle hatasız yapılması gereken rutin işler robot kullanımının en ideal olduğu alanlardır. Buna bir örnek de Japonya’dan geldi, fakat sıradışı bir örnek.

Tamamen robotların yöneteceği otel The Henn Na Hotel kapılarını ziyaretçilerine açmak için gün sayıyor. Huis Ten Bosch parkında yer alan otel 17 Temmuz’da misafir ağırlamaya başlayacak.

Otelin kapılarında teknoloji sizi karşılayacak, kapılar yüz tanıma sistemiyle açılıp, kapanacak. Bu kadar mı, tabi ki hayır: Oda servisi, içecek servisi, çanta taşıma hizmeti ve temizlik işleri robotlar tarafından yapılacak.

Bu şekilde teknolojik bir otelin pahalı olacağını düşünebilirsiniz, fakat otel robotlar sayesinde personel maliyetini azaltacak ve bu kazanç konaklama fiyatlarına da yansıyacak. 17 Temmuz’da hizmete girecek olan otelin şimdilik 72 odası var ve gecelik konaklama bedeli sadece 60 dolar olacak.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

+ 43 = 46