Arıkovanı Girişimi OttoLock Destek Bekliyor

arikovani-kitlesel-fonlama-ottolock

Blogumda gadget ürünlere yer vermeyi seviyorum. Daha önce ABD menşeli gadgetleri yazarken en beğendiğim ve en keyif aldığım ürünlerden biri de dijital kapı kilitleriydi. Çok basit olmalarına rağmen hayatı kolaylaştırıyor olmaları gadgetleri benim için çok değerli kılıyor.

Bugün duyurumu yapılan OttoLock‘un örneklerini yabancı yayınlarda birçok kez görmüştük, şimdi ise ülkemizde bir girişimci tarafından geliştiriliyor. Ben de paylaşmak istedim.

OttoLock, Arıkovanı kitlesel fonlama programından çıkan ürünlerden sadece biri. Programda henüz geliştirme aşamasında olan onlarca ürün bulunuyor. Ürüne dönüşmelerini de sabırsızlıkla bekliyorum. Bu ürüne destek vermek ve ayrıntılı olarak incelemek isterseniz lütfen Arıkovanı sayfasını ziyaret edin.

OttoLock İle Anahtar Taşımaya Son

Turkcell’in parlak fikirleri ürüne dönüştüren girişimcileri, destekçilerle buluşturduğu kitlesel fonlama platformu Arıkovanı, yeni projelere kapılarını açmaya devam ediyor. Platformda desteğe açılan en yeni proje ise OttoLock Akıllı Kilit Sistemi oldu. OttoLock, akıllı telefonlar üzerinden sadece tek bir tuşla kapı kilitlemeyi, kilidi açmayı ve farklı kullanıcılar için sanal anahtar oluşturmayı mümkün kılıyor.

OttoLock Akıllı Kilit Sistemi, kapınızın iç kısmındaki kilit üzerine yerleştirilen bir cihaz ile cep telefonunu Bluetooth üzerinden eşleştiriyor. Sonrasında eve giriş çıkışlar için artık sadece cep telefonu kullanılabilir hale geliyorsunuz. Her gün anahtar taşımak tarih olurken, evde yaşayan herkes ve sürekli gelen misafirler için birer anahtar oluşturulabiliyor.

Sanal Anahtar Gönderimi

Temizlikçiye, arkadaşlara, aile bireylerine ayrı ayrı anahtar yaptırmaya gerek bırakmayan sistem, ev sahibi nerede olursa olsun, cep telefonundan kişilere “sanal anahtarlar” gönderip ya da önceden cep telefonlarını Otto ile eşleştirip bu kişilerin eve girişlerini sağlayabiliyor. Aynı zamanda eve kimin ne zaman geldiğini belirleyebilen ve ana kullanıcıyı anında bilgilendiren sistem, kişilere istenen zaman aralıklarında giriş ve çıkış izinleri de tanımlayabiliyor.

Elektrik Kesintisinden Etkilenmiyor

Cihaz pille beslendiği için, elektrik kesintisi sistemde bir aksaklık yaratmıyor. Hatta pil azaldığında cihaz cep telefonuna mesaj göndererek değişim talep ediyor.  Özel tasarım dişli sistemiyle cep telefonunun yanında arzu edildiği zaman mevcut metal anahtarlar ile de giriş çıkış yapılabiliyor.

Güvenli, Montajı Kolay ve Şık

Cihazın komutları için Bluetooth eşleştirmesi kullanıldığı için siber güvenliği sağlıyor. Montajı da gayet kolay olan OttoLock Akıllı Kilit Sistemi’nin farklı dış kılıflar sayesinde de her zevke uygun şık bir tasarımı var.

Bir Diğer Güzellik de BİP’ten

Arama alışkanlıklarını değiştirecek bu özellik sayesinde kullanıcılar sabit telefonlar ve tüm operatör numaralarını BiP üzerinden arayabilecek. Turkcell, bu uygulamayı daha önce KKTC’deki dijital markası lifecell hayata geçirmiş, ses ve SMS’i internete taşıyıp hem dünyada bir ilke imza atmış hem de mobil iletişime farklı bir boyut kazandırmıştı.

2 GB’den 12 GB’ye varan paketler

Her şeyi internetten yapan Süpper BiP paketlerinde 2 GB’dan 12 GB’a varan internet seçenekleri, BiP uygulaması üzerinden BiP kullanıcılarını sesli, görüntülü aramak, mesajlaşmak, fotoğraf ya da video alıp göndermek için 30 GB ve yine BiP uygulaması üzerinden sabit ve mobil her yöne 1000 dakika 35 TL’den başlayan fiyatlarla sunuluyor.

Süpper BiP paketleri dakika ve internet dışında pek çok avantajlı servisi de içeriyor. Verilen ekstra 5 GB ile tüm TV kanallarının telefondan takip edilebildiği Turkcell TV+, internetinizden harcamadan yerli ve yabancı milyonlarca şarkının reklamsız dinlendiği Fizy, fotoğraf, video, müzik ve dosyaların güvenle saklandığı Lifebox, 5 GB interneti ile Türkiye’nin en popüler yüzlerce dergisini cebinize taşıyan Dergilik servisleri de pakete dahil.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

45 + = 49