Anında Pazarlama Web 3.0 Pazarlama Kılavuzu

Sosyal medya konusunda profesyoneller ne yapıyor konusuna bu aralar ciddi ciddi takmış durumdayım. Google hocaya bu bu konuda dünyada hatırı sayılır derecede başarılı işler yapmış kimler var diye sorduğumda Michael Tasner‘in kitabını bana sonuç olarak verdi. Gerçekten kendisine minnettar kaldığım bir sonuç olan bu kitabı en kısa zamanda edindikten sonra dün sabaha karsı 04:14’de bitirdim. Tadı damağımda kaldı diyebilirim.

Kitabın arka kapağındaki tanıtımda, kitabın yazarından durmak bilmez bir konuşmacı olarak bahsediyor, bunu kitabın her harfinde hissetmek mümkün. Temelinde Web 2.0 pazarlamasından başlayan kitap Web 3.0 olanaklarını kullanarak nasıl pazarlama yapılacağını aşama aşama anlatıyor. Pazarlama kitaplarında genelde karşılaştığımız bir durum var. (üniversitede ders okuduklarım da dahil) Okurken ciddi bir aragazı alıyorsunuz fakat kitap bittiğinde size kattığı tek şeyin sadece biraz daha fazla aragazı olduğunu farkediyorsunuz. Bu pencereden baktığımızda bu hissi yaşamadığım nadir kitaplardan biri olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. (Aynı handikap çoğu kişisel gelişim kitaplarında da var.)

4 adet sanal şirket kurup yönetip büyüten Michael Tasner’in son projesi Taz Solutions ‘dan hareketle anlattığı gerçek projeler sayesinde, yazarın verdiği taktiklerin birebir uyglanmış yöntemler olduğunu anlıyorsunuz. Eğer bu kitabı okduğumda ne kazanacağım  diyorsanız blog nasıl tutulmalı, e-mail pazarlama nasıl yapılmadı, video pazarlama ve internetten canlı tv kurma nasıl olmalı, facebook ve twitter nasıl kullanılırsa satışa katkı sağlar, satışı ve ciroyu katlamak için hangi firmalarla işbirliği yapmak gerekiyor, Web 3.0 kullanıp başarılı olan şirketler nasıl başarılı oluyor konularında bilgi ciddi özüt bilgiler edieceğiniz garanti edebilirim.

Kitapta Türkiye şartlarında çok da işe yaramayacak konular da var fakat Web 3.0 pazarlama konusunda ufkunuzun genişlemesine kesinlikle katkısı olacağı için bu satırları da mutlaka okumanızı tavsiye ederim. (Sanal gerçeklik oyunları Türkiye’de çok da tercih edilen yaygın bir uygulama değil: SecondLife) Yazarın Taz Solutions üzerinden yayın yapan bloguna da Taz Blog adresinden ulaşabilirsiniz.

Kitabı incelemek için lütfen tıklayın :  http://bit.ly/owUU68

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

+ 78 = 83