Android Messages ile Bilgisayardan SMS Atın

android-messages-uygulama-rcs

Şubat ayında ilk kez dillendirilen ve Ditto kod adıyla geliştirilen uygulama ile artık Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarınızdan ek bir uygulamaya ihtiyaç duymayan SMS alıp, gönderebileceksiniz. Servisin lansman ismi ise Android Messages.

Kademeli olarak kullanıcılara sunulan özellik, Androidone işletim sistemi yüklü Generale Mobile 4G cihazıma bu sabah geldi, ben de paylaşmak istedim.

Geçtiğimiz yıllarda GSMA öncülüğünde başlatılan Android üzerinden Zengin İçerikli İletişim Hizmetleri’nin (RCS) sunulması amaçlanan projenin ürünlerinden biri olan Android Messages son kullanıcıya ulaştı. Anlaşma ile operatörler, GSMA’nın RCS şartları ile Google tarafından sağlanacak olan bir Android RCS istemcisine dayanan ortak ve evrensel bir profile geçiş yapmayı da kabul etmiş oldular.

Evrensel RCS profili sayesinde grup sohbeti, yüksek çözünürlüklü fotoğraf paylaşımı, okundu bilgileri ve dahası artık operatörlerin mesajlaşma hizmetlerinin bir parçası haline geliyor ve tüm dünyadaki 4 milyarın üzerindeki SMS kullanıcılarının deneyimlerini iyileştiriyor.

Adım Adım Android Messages Kurulumu

androidone-android-messages-telefon-ekrani

1. Adım: Android Messages deneyimlemek için eşleştirmek istediğiniz akıllı telefonun Mesajlar bölümüne gelin. Mesaj ayarlarının olduğu menüden Web için Mesajlar seçeneğine dokunun.

 

android-messages-qr-code-kod

2.Adım: Tarayıcınızdan http://messages.android.com adresini açın ve sayfada çıkan QR kodu, akıllı telefonunuzdan QR KODU TARA butonuna basarak tarayın.

 

android-web-messages-web-mesajlari

3.Adım: Akıllı telefonunuz ve bilgisayarınız eşleştirildiğinde bilgisayarınızı kullanarak SMS alım ve gönderimi yapabileceksiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

82 + = 87