Akıllı Telefonu Ultrason Cihazına Dönüştürün

turkell-arikovani-soundcam-fotograf-makinesi-ultrason

Turkcell’in kitlesel fonlama platformu Arıkovanı ilginç bir ürün kabuğunu yırtmak için teveccüh bekliyor. Fonlama için hazırlık aşamasına giren Soundcam-Ultrasonik Fotoğraf Makinesi eğer yeterince dikkat çekebilirse fonlama aşamasına geçecek. Bu ürünün dikkat çekmeme ihtimali olduğunu açıkçası düşünmüyorum.

Çünkü geliştirilmesi planlanan Soundcam-Ultrasonik Fotoğraf Makinesi ile bebeklerin anne karnındaki gelişimleri cep telefonundan takip edilebilecek.

Sosyal medyada yenidoğan bebek resimlerini alışkınız, bu cihaz fonlamada yeterince destek görürse anne karnındaki bebek fotoğraflarına da alışmamız gerekecek diye düşünüyorum.

Ultrason Cihazın ‘cep’te

Arıkovanı’nda fonlamaya açılmayı bekleyen Soundcam, çocuk bekleyen ailelerin, bebeklerini anne karnındayken görebilmelerini sağlayan ultrasonik bir fotoğraf makinesi işlevi görüyor. Proje sahibi Burhan Eyüboğlu, bireylerin hamilelik sürecinde bebeklerin gelişimlerini izlemek için doktorların ultrason cihazıyla görüntülediği film karelerinden hareketle böyle bir proje geliştirmiş. Soundcam, annelerin bebeklerini ilk kez gördükleri bu anın eşsiz olduğunu düşünerek ve mobil bir ultrason cihazı üreterek annelerin bu keyif dolu anı evlerindeyken de yaşayabilmelerini sağlayacak. Soundcam’in ultrason cihazından tek farkı, görüntüleme işleminin cep telefonları üzerinden yapılması. Ekibin üretim maliyetlerini düşürebilmek için belirli bir sayıda ön siparişe ulaşması gerekiyor. Sonraki aşamada da ürün seri üretime geçebilecek.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

28 + = 32